Читайте нас в соціальних мережах

Як городяни спотворюють історичний центр Тернополя (фотофакт)

П'ятниця, 13 листопада 2015 15:16
Мешканці однієї з квартир у будинку на Чорновола, 2, встановили металопластикову лоджію на своєму балконі. Все б нічого, але це спотворює одну із небагатьох збережених давніх будівель Тернополя.

«На жаль, наша міська рада ще досі не врегулювала таке явище, як встановлення лоджій та реконструкцію скляних балконів в історичному центрі, - зауважує читач «Тернополян» пан Олександр. – Люди часто не розуміють, що своїм самочинним встановленням металопластикових рам, спотворюють екстер’єри давніх будівель. У більшості вони думають тільки про функціональне використання балкона як додаткової житлової площі своїх помешкань. Як наслідок, на балконах виростають жахливі надбудови зі скла й металопластику, пластикової вагонки.»

Окрім того, тернополяни нарікають і на встановлені торгівельні будки базарного зразка. У двох кіосках продають фатс-фуд.

Для інформації, будинок на Чорновола, 2, своїм фасадом виходить на парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення у Тернополі. Закладений у місті Тернопіль 1967 року на місці розвалених будинків, у тому числі на місці колишньої міської ратуші на розі нинішніх бульвару Тараса Шевченка і вулиці В'ячеслава Чорновола. Рішенням виконкому Тернопільської обласної ради № 131 від 14 березня 1977 скверу надано статус об'єкта природно-заповідного фонду із назвою «Червоноармійський сквер». Перейменований на «Сквер по вулиці В. Чорновола» рішенням № 2009 п'ятого скликання 52 сесії Тернопільської обласної ради від 15 жовтня 2015 року. Перебуває у віданні Тернопільської міської ради. Площа — 0,50 га. У сквері зростають дерева-екзоти — багрянець японський, горіх маньчжурський, тюльпанове дерево, яблуня Нєдзвецького, клен кулястий, береза повисла (звичайна) плакучої форми, гіркокаштан кінський (звичайний), клен сріблястий; із чагарників — глід колючий рожевої форми, барбарис звичайний темно-пурпурової форми, бирючина, жасмин звичайний і широколистий, бузок звичайний і угорський, спірея Бумольда і Вангутта, верба розмаринолиста.

IMG 4359

IMG 4364 1

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ