13 листопада 1870 року - у Тернополі народився академік, учений-правник, політичний діяч Станіслав Дністрянський. Обирався депутатом до Віденського парламенту. У 1920 р. написав проект конституції для ЗУНР. Він розробив основи правової держави, зокрема правління республікою, заклав основи політології. Помер С.Дністрянський 5 травня 1935 р. у м.Ужгороді.
13 листопада 1892 року - у Тернополі народився поручник УГА, адвокат, доктор права, громадський діяч Йосип Гринкевич. Помер 10 липня 1973 р. у м.Мельбурні (Австралія).
13 листопада 1910 року - у м.Шумськ народився польський письменник, перекладач, критик, публіцист Лев Кальтенберґ. Помер 8 березня 1989 р. у м. Варшаві (Польща).
13 листопада 1918 року – українська держава яка виникла на українських етнічних землях Галичини, в результаті розпаду Австро-Угорщини і Листопадового Зриву, отримала назву Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР). Того ж дня був прийнятий «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої Австро-Угорської монархії», в якому визначений адміністративно-територіальний устрій ЗУНР.
13 листопада 1918 року – прийнято закон Української Національної Ради про загальний обов'язок військової служби громадян ЗУНР, на основі якого були проголошені в листопаді розпорядження Державного Секретаріату Військових Справ про військово-територіальний поділ ЗУНР, організаційну схему ГА та мобілізацію до ГА чоловіків українців віком від 18 до 35 років. Територію ЗУНР (без Карпатської України) поділено на три військові області: Львів, Тернопіль і Станиславів, а з них кожну на 4 військові округи (по 5 - 8 повітів). На чолі кожної з них був окружний військовий комендант, що відповідав за набір новобранців, їх вишкіл і поповнення армії боєздатними частинами.
13 листопада 1918 року – створено Чортківську окружну військову команду. Сформована за наказом державного секретаріату військових справ ЗУНР Д.Вітовського, як одна із 12 окружних військових команд Української Галицької Армії. Діяла до переходу УГА за Збруч у середині липня 1919. Територіально охоплювала Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький і Чортківський повіти. Для створення Чортківської окружної військової команди винавчальний корпус використував базу австрійського 95-го піхотного полку. Командир Чортківської окружної військової команди - отаман В. Оробко. До Чортківської окружної військової команди належали: коші запасних полків піхоти, артилерії та кінноти,вишкіл, команда жандармерії, булавна сотня, окружний військовий суд, військова команда Чорткова. Сформовані курені та сотні входили до 9-ї (Угнівської) і 10-ї (Янівівської) бригад УГА. У червні-липні 1919 на базі Чортківської окружної військової команди формували 13-у, 14-у, 15-у, 16-у (Чортківську) і 17-у (Бучацьку) бригади, а також Кінну бригаду УГА.
13 листопада 1918 року - розпорядженням № 3 Державного секретаріату військових справ ЗУНР було утворено Бережанську округу - військовий округ на території ЗУНР. Округа включала Бережанський, Бібрський, Перемишлянський, Підгаєцький і Рогатинський повіти.
13 листопада 1945 року - Військовий трибунал м.Чортків засудив до 10 років позбавлення волі і 5 років позбавлення всіх громадянських прав колишнього вояка УПА, майбутнього митрополита Тернопільського і Бучацького Василія (Іван Боднарчук). Покарання відбував у м.Норильську Красноярського краю.
13 листопада 1971 року – в США помер військовик, правник, громадсько-політичний діяч, уродженець с.Купчинці Козівського району Олекса Олійник. Співорганізатор Тернопільського коша УГА (листопад 1918), учасник бойових дій. Працював адвокатом у м.Тернополі. Займався громадською та політичною діяльністю. 1941 р. був заарештований органами НКВС. У 1944 р. емігрував за кордон. Автор статей на юридичну та історичну теми, праць про с.Купчинці.
13 листопада 1994 року - у м.Варшава (Польща) помер Герой Радянського Союзу, генерал бригади Війська Польського, доктор фізики, професор Лодзівського університету, уродженець смт.Гримайлів Гусятинського району Юліуш Хібнер (Давид Шварц).