Читайте нас в соціальних мережах

Ікона Матері Божої, якій "приписують" понад 700 чудес, - у Тернополі

Четвер, 22 жовтня 2015 16:12
Приступити із молитвою до Холмської чудотворної ікони Матері Божої можна у Тернополі. Святиня перебуває у Свято-Троїцькому духовному центрі на проспекті Злуки. За посередництвом цього образу у світі вже було зафіксовано понад 700 чудес.

Як розповідають фахівці, Холмська ікона Божої Матері написана олійними фарбами на кипарисових дошках у візантійському стилі. Довгий час вважалося, що написав її сам апостол Лука. На жаль, це лише легенда. Після тривалих досліджень учені дійшли думки, що ікона датується не раніше як кінцем XI століття й належить до тогочасної царгородської іконографічної школи. Але й це означає, що Холмський образ Богородиці – найдавніший з усіх наявних в Україні та один із найстаріших у світі.

На Іконі зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці дитину Ісуса, який правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій. За стилістичними ознаками найближчою аналогією Холмській Богородиці є Володимирська (Вишгородська) ікона Божої Матері. На іконі збережено 70 % авторського живопису. Розмір її — 95 х 66 см.

Першу письмову згадку про Холмську Богородицю знаходимо у Галицько-Волинському літопису при описі подій за 1259 рік. Ікону Божої Матері, яку пізніше назвуть Холмською, князь Данило Галицький привіз орієнтовно в 1223—1237 роках з Києва в засноване ним місто Холм.

У 1765 році Богородиця з дитиною Ісусом були короновані золотими коронами Римським Папою Климентом ХII. 2 вересня 1888 року перед Холмською Богородицею молилась царська родина:Олександр III, його дружина Марія Федорівна, син — Великий Князь Микола Олександрович (майбутній цар Микола I).

Під час Першої світової війни в 1915 році ікону вивезли до Москви, а в 1918 році до Києва у Флорівський жіночий монастир. З 1923 по 1941 роки Образ Богородиці переховували в київських приватних помешканнях віруючих християн. В 1942 році на кошти Митрополита Іларіона (Огієнка) професор мистецтв Микола Прахов в 1942 році здійснив реставрацію ікони. 27 вересня 1943 року з великими почестями Образ Богородиці повернувся в Холмський кафедральний собор. З 1944 по 1995 роки ікона зберігалась на Івано-Франківщині та Волині в приватних помешканнях. В 1996 році Надія Горлицька передала Холмську ікону Божої Матері Музею Волинської Ікони в місті Луцьку.

У Тернополі віддати шану Пресвятій Богородиці, попросити у неї милосердя та заступництва можна буде до 1 листопада. Тернополян запрошують не втратити таку можливість, адже образ Матері Божої має чудодійну силу, здатну допомогти і зцілити тих, хто з чистими помислами приходить помолитися.

Додати коментар