Читайте нас в соціальних мережах

Музикант-трубач з Тернополя став водієм медпункту 44-ої артбригади (фото)

Вівторок, 01 липня 2025 11:15
Музика привела його до війська, а війна — можливо, до нової справи - музикант-трубач, який став водієм медпункту 44 артбригади на псевдо Бард.

У цивільному житті він був музикантом.

Однак, сцену й публіку змінив на форму та стройовий крок — у 2019-му вступив до лав військового оркестру.

У 2021 році Бард залишив оркестр і перейшов працювати у медичний пункт бригади. Хотів бути кориснішим, допомагати, рятувати.

На новій посаді він устиг пробути лише два місяці, коли країну накрила повномасштабна війна, пише "20 хвилин Тернопіль".

Спершу було доручення — поїхати до Львова по медикаменти. А вже ввечері того ж дня — виїзд на Житомирщину. По дорозі — новини про вибухи, перші повідомлення про наступ.

У перші тижні війни на Житомирщині їхнім завданням була евакуація поранених.

"Ми стояли поблизу кордону з Київською областю,пригадує Бард. — Так складалося, що у наші зміни не було поранених, але інші екіпажі вже вивозили важких. Обстановка була дуже напружена, у небі літали ворожі літаки, постійна небезпека. Почуватися безпечно на війні взагалі неможливо".

Житомирщина. Дніпропетровщина. Запоріжжя.

Ці області — як розмітка на його карті війни.

Кожна з них залишила слід — спогади, обличчя, маршрути.

Але найнебезпечнішою точкою на цьому шляху для Барда став роботинський виступ під час контрнаступу влітку 2023 року.

"Це був мій перший виїзд на активну вогневу, пригадує воїн.Якраз тривав наш контрнаступ. Обстрілювали з РСЗВ, артилерії. Їхати туди було страшно. Вперше я опинився в таких умовах".

Їхній екіпаж мав евакуювати поранених. Та щільний вогонь змусив стриматися.

"Ми зупинилися,веде далі співрозмовник.Але, дочекавшись закінчення обстрілу, ми негайно вирушили вперед і успішно евакуювали пораненого. Зазвичай вивозимо по двоє чи троє за раз. Домедичну допомогу їм уже встигли надати до нас. Ми ж мали якомога швидше доставити їх до стабілізаційного пункту".

Бард — водій медичного пункту. Його робота — не просто дорога. Від нього залежать життя інших, а кожен поворот може приховувати небезпеку.

"Машину пригнали волонтери з Англії,каже БардА вже переробляли ми — самі. За волонтерські та власні кошти. І нічого, що усі медики — закотили рукави й зробили".

По трасі їдуть із сиреною. Для тих, хто бачить, — це медичне авто. Для тих, кого везуть — шанс вижити. Намагаються рухатися якнайшвидше.

Бували випадки, що евакуація тривала всього 6–7 кілометрів — як між Оріховим і Таврійським.

А бували й значно довші відстані — наприклад, від Гуляйполя до Покровська, до 30 км.

Працюють злагоджено: іноді їдуть на підмогу стабілізаційним пунктам, але переважно довозять до лікарень.

Удома, в Тернополі, чекають батьки, рідні і дівчина. 

 

 

 

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ