Читайте нас в соціальних мережах

У класичному університеті Тернополя відбулася 14-та міжнародна науково-технічна конференція

Понеділок, 26 травня 2025 18:04
У класичному університеті Тернополя відбулася 14-та міжнародна науково-технічна конференція «Безпека інформаційних технологій: ITSec-2025».

Подія об’єднала представників із 23 закладів вищої освіти України та світу.

У межах заходу, організованого Західноукраїнським національним університетом та Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій, науковці та студенти обмінювалися досвідом та думками з питань розвитку кібербезпеки в умовах глобальної цифровізації.

Конференцію організовано з ініціативи першого проректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, член-кореспондента НАН України, президента ГО «АСКБ» д.т.н., професора - Олександра Корченка.

Зі вступним словом до учасників конференції звернувся т.в.о. ректора Західноукраїнського національного університету, заслужений діяч науки та техніки України, доктор технічних наук, професор Микола Дивак: “Вітаю Вас на відкритті науково-практичної конференції, присвяченої актуальним питанням кібербезпеки — однієї з ключових складових національної безпеки, суспільного розвитку та інноваційного прогресу в усьому світі. Упродовж найближчих днів перед нами відкривається унікальна можливість для глибокого обговорення широкого спектру критично важливих тем: інформаційне протиборство та захист від інформаційної зброї; захист критичної інформаційної інфраструктури держави; фізико-технологічні та прикладні аспекти захисту інформації; кіберзахист цивільної авіації, IoT, робототехніки та хмарних технологій; кібербезпекові аспекти штучного інтелекту — як ризик, так і інструмент захисту, а також питання криміналістичного аналізу, управління інцидентами, ризик-менеджменту, приватності в соцмережах, CERT/CSIRT технологій та криптології”.

14-та міжнародна науково-технічна конференція «Безпека інформаційних технологій: ITSec-2025» - це черговий крок до створення спільноти вчених та експертів, які зможуть окреслити нові перспективи у розвитку кібербезпеки.

Під час відкриття конференції ректор Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, доктор історичних наук, професор, старший дослідник Володимир Шульга зазначив: “Надзвичайно приємно бачити таку широку наукову аудиторію, яка об’єднує як вітчизняні заклади вищої освіти, так і наших закордонних колег. Незважаючи на те, що ворог робить масові терористичні атаки в усіх містах України, Ви змогли знайти час і можливість, щоб обговорити актуальні питання інформаційної безпеки та кіберзахисту”.

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з доповідями ключових науковців у галузі “Кібербезпека та захисту інформації”, таких як: Олександр Корченко, Ігор Якименко, Анатолій Давиденко, Ірина Лозова, Mikolaj Karpinski, Сергій Зибін, Іван Шахматов, Ірина Замрій, Василь Яцків, Михайло Касянчук.

Цікавою та актуальною для учасників заходу була доповідь к.т.н., проф., декана факультету інформаційних технологій, НТУ «Дніпровська політехніка» Ірини Удовик щодо особливостей проєктування та акредитації освітніх програм спеціальності “Кібербезпека та захист інформації”.

Проведена конференція не лише поповнила професійні знання учасників, але й ознайомила їх з актуальними напрямками досліджень в Україні та світі.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ