42-річна жінка розповіла, що в одному з месенджерів отримала повідомлення нібито від подруги з проханням позичити гроші. Нічого не підозрюючи, вона переказала понад 8000 гривень на вказаний рахунок.
«Згодом з’ясувалося, що обліковий запис товаришки було зламано, а саму заявниця стала жертвою афери. Отримавши доступ до чужого облікового запису, зловмисники надсилають повідомлення родичам, друзям і знайомим з проханням позичити гроші. Якщо ви отримали подібне повідомлення – не поспішайте допомагати. Спершу переконайтеся, що ваш товариш дійсно потребує фінансової підтримки», - пояснили у поліції Тернопільської області.
В аналогічну шахрайську пастку потрапила 37-річна жителька одного з сіл Кременецького району. Від імені її знайомої шахраї надіслали прохання про фінансову допомогу. Потерпіла перерахувала 16 000 гривень на банківський рахунок зловмисників.
Слідчі поліції відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України. Наразі вживаються заходи для встановлення осіб, причетних до злочинів.
Поліцейські вкотре закликають громадян: не довіряйте подібним повідомленням, навіть якщо вони надійшли від близької людини.
«Завжди перевіряйте інформацію – зателефонуйте знайомому особисто. Щоб уникнути подібних ситуацій: використовуйте двофакторну автентифікацію для захисту своїх облікових записів та не переходьте за підозрілими покликаннями», - наголосили у поліції.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102.
Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.