Про це на брифінгу розповів заступник гендиректора Центру громадського здоровʼя Олексій Даниленко, передає кореспондент Укрінформу.
"З 10 по 16 лютого зафіксовано 206 тисяч випадків захворювання (на грип, ГРВІ та COVID-19 - ред.)", - сказав Даниленко.
За його словами, за звітний тиждень 60% випадків від усіх захворілих становлять діти.
Як відзначив Даниленко, перевищення епідпорогу захворюваності високого рівня наразі зафіксовано у Хмельницькій області.
Перевищення епідпорогу середнього рівня зафіксовано у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях.
Перевищення епідпорогу низького рівня - у Вінницькій, Київській, Львівській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Сумській областях.
У Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях та Києві показники захворюваності не досягли епідемічного порогу.
Як додав Даниленко, епідемічний процес 2024/2025 розвивається за класичним сценарієм і не відрізняється від епідемічних процесів минулих сезонів.
"За поточний епідсезон, тобто починаючи з 30 вересня, станом на сьогодні всього захворіло 2,5 мільйона осіб. В минулому сезоні ми мали іще вищі показники. Тобто, станом на сьогодні ми маємо нижчі рівні захворюваності, ніж торік, а саме на майже 16% менше, ніж у минулому епідсезоні", - сказав Даниленко.
Загалом, за його словами, на COVID-19 в поточному епідсезоні захворіло менш як 18 тисяч осіб.
Він нагадав, що захиститися від грипу, ГРВІ та COVID-19 можна за допомогою вакцинації. Особливо це стосується груп ризику, літніх людей, вагітних, дітей. Вакцинація проти коронавірусної хвороби відбувається за державний кошт, вакцини є в кожному регіоні, для щеплення необхідно звернутися до сімейного лікаря. Вакцинація від грипу є рекомендованою.
Як наголосив заступник гендиректора ЦГЗ, рішення про запровадження протиепідемічних обмежувальних заходів у випадку перевищення епідпорогу захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 ухвалює місцева влада на основі висновку комісії ТЕБ та НС.
"Такі протиепідемічні обмежувальні заходи можуть застосовуватися не обов'язково лише в тих областях, де епідпоріг перевищено. Такі заходи можуть запроваджуватися і в областях, де ще не перевищено в цілому по області показники епідемічного порогу, але можливо локально в якомусь навчальному закладі є погіршення ситуації щодо грипу, ГРВІ. Відповідно по таких закладах уже можуть прийматися і запроваджуватися такі обмежувальні заходи", - сказав Даниленко.
Нагадаємо, "Тернополяни" писали, що віруси атакують: на Тернопільщині стрімко зростає захворюваність на ГРВІ.
Діти масово хворіють: на Тернопільщині ряд шкіл закривають на карантин.
У Тернополі на карантин закрили всього три класи.
У сусідній Івано-Франківщині закривають усі навчальні заклади на карантин.