Читайте нас в соціальних мережах

У слідчому ізоляторі Росії помер військовополонений захисник "Азову"

Середа, 31 липня 2024 17:16
Військовополонений українець Олександр Іщенко, який служив водієм у полку Азов, помер у СІЗО в Ростові-на-Дону. Йому було 55 років.

Про це повідомили під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону, який розглядає справу Іщенка та ще 23 бійців полку, пише Медіазона. В СІЗО нібито ще не встиг надати документів, що підтверджують смерть Іщенка.

Нагадаємо, у Росії його звинувачували за двома надуманими статтями — про «участь у діяльності терористичної організації» і в «спробі насильницького захоплення влади». До тероборони Азова Олександр Іщенко вступив ще в лютому 2022 року як військовий водій. Навесні того ж року в Маріуполі він потрапив у російський полон, а згодом став фігурантом кримінальної справи разом зі ще 23 українськими бійцями.

«Зі слів доньки Захисника України, він помер 9 днів тому. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України.

Тож із негайним листом звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ, аби вона розібралася у трагічній смерті військовополоненого, якого утримувала російська сторона, та повідомила мені обставини і причину смерті Олександра Іщенка», - пише на своїй сторінці в соцмережі уповноважений Верховної Ради України з прав людини у Офіс Омбудсмана України Дмитро Лубінець.

Про трагедію додатково повідомили також МКЧХ та ООН, аби організації зафіксували факт загибелі військовополоненого і звернули увагу на умови утримання українських полонених захисників. Україна вимагає, аби РФ неухильно дотримувалася Женевських конвенцій – надавала необхідну медичну допомогу, створила змішану медичну комісію, аби це дало змогу репатріювати всіх тяжкохворих та тяжкопоранених.

Довідка: відповідно до ст. 12 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, військовополонені перебувають у руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ