Для них збільшили термін бронювання від 6 місяців до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.
Уряд модернізував чинну постанову №76, окрім цього, спільно із бізнесом та експертним середовищем напрацьовуються нові підходи до бронювання.
"Уряд удосконалив умови бронювання для підприємств, які працюють на потреби оборони, а також підприємств сфери енергетики. Виробники зброї, дронів, наші енергетики, які сьогодні відновлюють енергосистему, зможуть бронювати 100% працівників. Таким чином підприємства, які виробляють озброєння, працюють на потреби ЗСУ, зможуть краще планувати свою роботу та ефективно працювати на посилення обороноздатності, а енергетики — забезпечувати людей теплом та електроенергією", — розповів заступник міністра економіки України Ігор Фоменко.
Від 6 місяців до 12 збільшено термін бронювання і критичним підприємствам.
Зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року передбачають, зокрема:
бронювання 100% працівників підприємствами ОПК, які мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань. Працівники можуть бути заброньовані на період дії таких контрактів;
бронювання 100% працівників підприємствами електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів та підприємствами, які відновлюють чи ремонтують зруйновані або пошкоджені підприємства енергетичного комплексу;
бронювання 100% працівників підприємствами, що будують фортифікації, на період дії договору будівництва;
для поліцейських і працівників ДСНС, у разі обґрунтованої потреби міністра внутрішніх справ, кількість заброньованих працівників може перевищувати 50%. Тобто забронювати можна буде до 100% працівників, за наявності обґрунтування та окремого погодження міністра оборони.