Його серце зупинилося у лікарні Сан-Раффаеле в Мілані. Госпіталізували відомого італійського політика у п'ятницю, 9 червня, та лікарі стверджували, що ситуація "не критична".
До того, експрем'єр впродовж 45 тижнів проходив курс лікування від пневмонії пов'язаної із хронічною лейкемією. Його виписали минулого місяця, проте 9 червня його знову шпиталізували. Зранку до лікарні прибув брат Берлусконі Паоло разом із дітьми колишнього італійського прем'єра. Його дружина Марта Фашина була разом із чоловіком у Сан-Раффаеле.
Довідка: за час політичної кар'єри Берлусконі тричі обіймав посаду прем'єр-міністра Італії. У 2011 році він остаточно припинив свої повноваження як прем'єра.
Між іншим, колишній прем'єр підтримував російського диктатора Владіміра Путіна. У 2015 році Берлусконі відвідав окупований Крим, де зустрівся з російським президентом. Після цього СБУ заборонила експрем'єру в'їзд в Україну.
Після того, як Берлусконі пішов з посади прем'єра Італії, він постійно підтримував "дружній контакт" з Путіним.
З початком повномасштабного вторгнення Берлусконі неодноразово цинічно висловлювався у бік України. Зокрема, у жовтні 2022 року він заявив, що Україна може погодитися на мирні переговори з російськими загарбниками, якщо інші країни-партнери припинять постачати зброю, пише 24tv.ua
Окрім того, він виправдовував російське вторгнення в Україну, стверджуючи, що буцімто Путіна до війни підштовхнув російський народ та його міністри. Метою кровопролитного вторгнення Берлусконі називав нібито "створення в Києві уряду гідних людей".
У лютому 2023 року прем'єр-міністрка Італії Джорджія Мелоні зустрілася з Володимиром Зеленським на полях саміту ЄС у Брюсселі. Берлусконі тоді розкритикував дії Мелоні й заявив, що не зустрічався б з Президентом України. Ба більше, він цинічно заявив, що у кровопролитній війні буцімто винна Україна, бо "атакувала" Донецьку та Луганську області, чим буцімто спровокувала повномасштабне вторгнення.