Читайте нас в соціальних мережах

Запорізьку АЕС вдалося підключити до української енергосистеми

Понеділок, 22 травня 2023 21:15
Лінію електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС, вдалося відновити.

Станція переходить на живлення від української енергосистеми. Про це повідомили в НЕК  «Укренерго».

«Всупереч ранковій атаці ворога енергосистема України працює стабільно, виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів. Дякуємо силам ППО за збиті 4 крилаті ракети та 20 БпЛА, - зазначили в «Укренерго». – На жаль, енергетична інфраструктура таки зазнала пошкоджень. В Дніпровському регіоні були пошкоджені високовольтні лінії 330-750 кВ, що призвело до відключення однієї з потужних електростанцій у регіоні, а також низки підстанцій «Укренерго» та операторів систем розподілу (обленерго)».

Внаслідок цього були знеструмлені споживачі у Запоріжжі. Енергетики вже відновили енергопостачання споживачів за резервними схемами. Видача потужності електростанції поступово відновлюється.

Внаслідок пошкодження високовольтної лінії Запорізька атомна електростанція втратила живлення від енергосистеми і працювала від дизель-генераторів. Це вже всьоме з моменту тимчасової окупації Запорізької АЕС росіяни створюють ядерну та радіаційну небезпеку у зоні АЕС.

«Укренерго» доклало максимум зусиль і відновило живлення атомної станції від української енергосистеми.

Також внаслідок атаки росіян пошкоджені мережі обленерго на Дніпропетровщині, живлення відновлюється.

Попри це у нічні години при зниженому споживанні триває експорт електроенергії у Молдову та Польщу. Імпорт в Україну сьогодні відсутній.

«Наразі електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але для збереження балансу в вечірні години необхідно ощадливе споживання електроенергії. Просимо перенести використання електроенергії з вечірніх годин (19:00 до 22:00) на ранок, день, або ніч», - наголосили в «Укренерго».

Також в «Укренерго» зазначили, що вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх не в період вечірнього піку, споживачі допоможуть зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування.

 

348663534_2573912806241514_510712510837614535_n.jpg

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ