Зокрема військовослужбовці Повітряних Сил Збройних Сил Німеччини проводять тактичну підготовку українських військових на системі ППО IRIS-T Infra-Red Imaging System – Tail/Thrust Vector controlled SLM. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
«Вони спираються на свій досвід роботи з подібними системами, які вже були введені в Збройні Сили Німеччини. Для цього моделюється використання системи за допомогою загальних сценаріїв, - наголосили у Генштабі. – Український народ щодня зазнає атак російської авіації. Цілями російських загарбників є населені пункти, критична інфраструктура, така як електростанції та мости, а також війська в районах їхньої дислокації».
Систему озброєння IRIS-T SLM (Infra-Red Imaging System – Tail/Thrust Vector controlled Surface Launched Medium Range – зенітні ракети з інфрачервоною головкою самонаведення та керованим вектором тяги середньої дальності) можна розгорнути проти широкого спектру загроз, включно з повітряними загрозами, такими як дрони, літаки, вертольоти або крилаті ракети.
У своїй промові про бюджет у червні 2022 року Федеральний канцлер Федеративної Республіки Німеччини Олаф Шольц пообіцяв підтримати Україну в закупівлі системи озброєння IRIS-T SLM (Infra-Red Imaging System – Tail/Thrust Vector controlled Surface Launched Medium Range – зенітні ракети з інфрачервоною головкою самонаведення та керованим вектором тяги середньої дальності).
Наразі система доставлена в Україну та використовується Збройними Силами України для захисту населення та критичної інфраструктури від російських авіаударів. Вона інтегровані в існуючі системи протиповітряної оборони і тепер можна боротися з іншими загрозами з повітря.