За словами виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, на вихідних споживання електроенергії менше, ніж у будні, завдяки чому застосовувались тільки планові відключення електроенергії для споживачів.
"Ситуація продовжує бути складною, але ми ж не сидимо склавши руки – ми відновлюємося. І потрохи оговтуємося після аварій та обстрілів, які були у нас на початку тижня. Плюс до цього, у вихідні споживання електроенергії у нас традиційно менше ніж в будні, тому ми обходимося зараз лише плановими відключеннями електроенергії", - пояснив Дмитро Сахарук в ефірі інформаційного телемарафону.
За його словами, основна відмінність аварійних відключень від планових в тому, що енергетики самі не знають, коли стануться аварійні відключення, відтак, не можуть заздалегідь попередити споживачів про них.
"На те вони і аварійні, що ми не знаємо коли це трапиться. Вони трапляються досить короткий проміжок часу. Тобто ми знаємо про те, що потрібно вимикати тому, що відбувається перевантаження мережі або окремої ділянки мережі. І тоді, дається команда вимкнути, щоб не перегоріла система через перевантаження, через включення великої кількості приборів на певній території",- каже виконавчий директор ДТЕК.
На відновлення та стабілізацію ситуації в енергосистемі ж впливають три основні складові. Перше - це постійне підвищення ефективності ППО. Друге - це цивільний захист обладнання та інфраструктури від вторинної шкоди (не від прямого попадання ракети, а від вибухової хвилі тощо). Третє - це ефективне та максимально швидке відновлення, чим енергетики і займаються.
«Чим швидше ми будемо рухатися з точки зору підвищення ППО – це основне, цивільного захисту і належної організації роботи щодо відновлення, тим коротше у нас будуть планові відключення. Тим вища ймовірність того, що не буде аварійних відключень. І можливо, в деякі дні ми можемо дійти до ситуації, коли планові відключення будуть дуже короткі або ж, в ідеалі, їх взагалі не буде", - підкреслив Дмитро Сахарук.
Нагадаємо, у жовтні та листопаді енергосистема України зазнала масованих ракетних атак російських окупантів. За експертними оцінками, зараз в Україні зруйновано або пошкоджено близько 50% енергетичної інфраструктури.