Про це в ефірі «Сніданок з 1+1» повідомила уповноважена президента з прав дитини і дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.
«Так звана кнопка «усиновлення» з’являється у «Дії». За декілька місяців, починаючи від 1 червня, буде з’являтися ще і ще більший функціонал. Усі охочі зможуть подати документи – згодом, не сьогодні. Наразі можна буде лише подати заявку на первину консультацію через «Дію». Далі можна буде подати пакет документів на кандидата в усиновлювачі, в опікуни, в батьків-вихователів прийомної родини або дитячого будинку сімейного типу, ознайомитись з анкетами дітей, прочитати більш детальну інформацію, записатись на навчання і т.д. Усе це можна буде зробити через «Дію», - розповіла Дар’я Герасимчук.
За її словами, перелічені послуги будуть доступними у «Дії» уже наприкінці серпня. Поки що доступна лише заявка на консультацію.
Також чиновниця пояснила, що невідомо скільки триватиме «реанімований» процес усиновлення, оскільки в Україні триває війна.
«Ми пропрацьовуємо усі проблемні моменти, коли дитина переїхала в евакуацію чи дорослі евакуювалися. Або ж що робити коли будинок зруйнувався і так далі. Ми розуміємо це і пропрацьовуємо усі алгоритми, щоб дати службам певні рішення, що робити у конкретних випадках. Тому ми плавно входимо зараз в процес усиновлення. Тому прошу усіх не мчати зараз до служб у справах дітей, а поступово готуватись», - підкреслила Дар’я Герасимчук.
Нова онлайн-послуга у «Дії» полегшить подання необхідних документів для людей, які бажають усиновити дитину, а також значно пришвидшить перевірку поданих документів.
Щоб подати заявку на консультацію, необхідно авторизуватися на порталі «Дія» та вибрати послугу «консультації з усиновлення». Після цього потрібно заповнити усі необхідні пункти та підписати заявку електронним підписом.
Триває подання заявки до 5 хвилин. Опрацьовуватимуть її протягом 15 робочих днів. Після цього служба у справах дітей зв’яжеться із заявником та організує консультацію.
Подання в «Дії» заяви на статус кандидата на усиновлення, опікуна, кандидата в батьки-вихователі прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу стане наступним етапом.