Читайте нас в соціальних мережах

Сьогодні Україна припинила транзит третини газу до Європи

Середа, 11 травня 2022 12:51
Через дії окупантів Україна змушена з 11 травня зупинити транзит газу через станції на Луганщині, які опинилися на тимчасово окупованій Росією території. Нагадаємо, через цей пункт здійснюється поставка третини газу до Європи.

 

Як повідомив Оператор газотранспортної системи України ОГТСУ, настали форс-мажорні обставини, які унеможливлюють подальше транспортування газу через газовимірювальну станцію "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію "Новопсков". Варто зазначити, що КС "Новопсков" є першою з компресорних станцій української ГТС на Луганщині, через яку здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн куб. м на добу) з росії до Європи.

Через те, що низка об’єктів ГТС опинилися на тимчасово окупованій території, наразі Оператор не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за такими об'єктами – зокрема, станціями "Новопсков" та іншими активами.

"Більш того, втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, включно з несанкціонованими відборами газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність та безпеку роботи всієї української газотранспортної системи. З урахуванням вищезазначеного ОГТСУ інформує, що з 07:00 11 травня 2022 року приймання газу до ГТС України у фізичній точці з’єднання "Сохранівка" здійснюватися не буде", – заявили в ОГТС.

Для виконання транзитних зобов’язань перед європейськими партнерами у повному обсязі та згідно з умовами договору можливий тимчасовий перенос недоступних потужностей із фізичної точки з’єднання "Сохранівка" на точку  "Суджа", яка знаходиться на контрольованій Україною території.

Україна повідомила «Газпром» про припинення прийому газу для транзиту через свою ГРС «Сохрановка». Однак у компанії не бачать жодних перешкод для продовження транзиту газу через Україну у колишньому режимі, заявив представник «Газпрому».

До слова, ще на початку квітня Оператор газотранспортної системи повідомляв про те, що ворог втручається в операційну роботу та технологічні процеси транспортування газу через компресорну станцію (КС) "Новопсков" на Луганщині.  Такі дії російських окупантів ставили під загрозу транзит газу через ГВС "Сохранівка", через який проходить третина обсягів до ЄС. Зрештою, це призвело до зупинки його транзиту.

Додати коментар