Українські депутати виступили з пропозицією поетапного підвищення мінімальної заробітної плати, від якої залежать посадові оклади працівників бюджетної сфери. У разі схвалення відповідної ініціативи "мінімалка" зміниться вже з 1 липня 2025 року, зазначають novyny.live.
Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради
Йдеться про законопроєкт №13164-1 "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян" від 28 квітня 2025 року.
Згідно з ним, депутати пропонують усунути різницю між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою шляхом поетапного підвищення "мінімалки".
У пояснювальній записці до документа автори зауважили, що мінімальна зарплатня не може бути меншою від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно до ст. 9 Закону України "Про оплату праці".
Таким чином, законопроєкт пропонує:
поетапне зростання розміру мінімальної зарплатні, починаючи з 1 липня поточного року до очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
забезпечення фінансування видатків на таку ініціативу за рахунок зменшення витрат не першочергові видатки держбюджету усіх рівнів, а також додаткового надходження коштів до бюджетів на всіх рівнях.
За розрахунками, на такі зміни знадобиться у середньому за місяць близько 2,5 млрд грн.
Як відомо, Держбюджет залишив розмір мінімальної зарплатні на 2025 рік на рівні січня 2024 року у сумі 8 тис. грн.
Водночас, у березні поточного року фактичний розмір прожиткового мінімуму становив 10,8 тис. грн. З огляду на це, "мінімалка" дорівнює тільки 74,1% від розміру фактичного прожиткового мінімуму. Розрив може змінитися до кінця 2025 року.
Проте, як заявили в уряді, під час воєнного стану у бюджеті не вистачає коштів на перегляд рівня зарплати ані цього року, ані в наступні кілька років.