Більше десятка медалей здобули тернопільські пауерліфтери на всеукраїнських змаганнях у Коломиї

Четвер, 25 листопада 2021 13:13
Понад 250 спортсменів із 20 областей України і міста Києва протягом тижня змагались у Коломиї на Івано-Франківщині.

Заключні у цьому році офіційні всеукраїнські змагання відбулись під егідою Федерації пауерліфтингу України, зазначили в управлінні молоді, спорту та іміджевих проектів Тернопільської ОДА.

Високі результати на цих турнірах продемонструвала збірна Тернопільської області, до складу якої увійшли вихованці Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту, спортивних клубів «Олімп» (Тернопіль) і «Спортлайф» (Чортків).

За словами голови Тернопільського осередку Федерації пауерліфтингу України Ігоря Лисого, змагаючись за Кубок України з класичного жиму лежачи серед чоловіків та жінок (18-19 листопада), Тетяна Каськів (м. Чортків, тренер Ігор Тимофтей) у ваговій категорії 47 кг з результатом 52.5 кг посіла перше місце.

У Кубку України з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок (19-20 листопада) тернополяни здобули п’ять нагород. Зокрема, Марія Полянська (в/к 52 кг) завоювала золоту медаль із новими рекордами України серед дівчат у присіданнях зі штангою 162.5 кг, становій тязі 155 кг і сумі 402,5 кг. Також Марія посіла перше місце в абсолютній першості. Ще одне «золото» виборола Анастасія Лиса (в/к 57 кг) та зайняла друге місце в абсолютній першості із сумою трьох вправ 407,5 кг. Срібну медаль здобула Альона Канюка (в/к 57 кг) і вперше виконала норматив майстра спорту України із сумою трьох вправ 382,5 кг. Бронзову нагороду отримала Софія Бздир (в/к 63 кг) із сумою трьох вправ 335 кг.

Загалом жіноча збірна Тернопільської області посіла на цих змаганнях перше командне місце. Ще одну «бронзу» приніс команді Ігор Грошко серед чоловіків (вагова категорія 83кг) із сумою трьох вправ 590 кг.

У Кубку України з жиму лежачи серед чоловіків та жінок, що тривав 20-21 листопада, жіноча збірна Тернопільської області посіла друге командне місце, а команда чоловіків здобула перше загальнокомандне місце. Наші спортсмени відзначились такими результатами: серед жінок Полянська Марія (в/к 52 кг) – 1 місце (результат 90 кг) та 3 місце в абсолютній першості; Лиса Анастасія (в/к 57 кг) – 2 місце (результат 80 кг); Канюка Альона (в/к 63 кг) – 1 місце (результат 77,5 кг); Бздир Софія (в/к 63 кг) – 3 місце (результат 75 кг); серед чоловіків Музика Вадим (в/к 59 кг) – 2 місце (результат 115 кг); Лозинський Іван (в/к 66 кг) – 2 місце (результат 125 кг), Лясковець Антон (в/к 83 кг) – 1 місце (результат 215 кг), Гайдамаха Андрій (в/к 83 кг) – 2 місце (результат 160 кг), Гайдамаха Богдан (в/к 93 кг) – 3 місце (результат 210 кг), Шандригось Віктор (в/к 93 кг) – 4 місце (результат 185 кг), Карапулько Тарас (в/к 105 кг) – 2 місце (результат 237,5 кг) та вперше виконав норматив майстра спорту України; Бубен Тарас (в/к 120 кг) – 1 місце (результат 285 кг) та 2 місце у абсолютній першості.

Окрім цього у Коломиї відбувся Кубок України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок (21-24 листопада). На цьому турнірі Тетяна Каськів у ваговій категорії 47 кг здобула срібну нагороду з результатом 255 кг, а Тарас Штокал (м. Чортків, тренер Ігор Тимофтей) у ваговій категорії 83 кг з результатом 615 кг посів шосте місце та виконав вперше норматив майстра спорту України.

Тернопільських атлетів готували до змагань тренери ОДЮСШ із літніх видів спорту Ігор та Анастасія Лисі і Андрій Злочовський. Переможці і призери відзначені дипломами, медалями, а переможці в абсолютних і командних першостях – кубками.