У центрі композиції – щит, на синьому полі якого зображено золоте сонце з променями. В осерді сонячного диску розміщено зображення ікони Зарваницької Божої Матері.
Цікаво, що зображення сонця з променями нагадує історичний герб Поділля. Мабуть його використання є невипадковим, адже архиєпархія поширює свою діяльність на частину Тернопільської та Хмельницкої областей, а Зарваницьку Божу Матір іноді називають «Царицею Поділля», про що читаємо в акафісті на її честь: «"Радуйся, Царице Поділля, Зарваницька Матінко Божа"».
На сьогодні Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ налічує 18 деканатів, які розташовані на території таких адміністративних районів Тернопільської області: Зборівський, Козівський, Збаразький, Ланівецький, Бережанський, Підволочиський, Теребовлянський, Кременецький, Шумський, Тернопільський.
Саме кількість деканатів символізують 18 восьмиконечних золотих зірок, які оточують центральну композицію.
Згідно рішення Синоду Єпископів УГКЦ юрисдикція єпархії розширилася на території міста Хмельницький та райони: Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Білогірський, Деражнянський, Дунаєвецький, Ізяславський, Кам’янець-Подільський, Красилівський, Летичівський, Новоушицький, Полонський, Славутський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Теофіпольський, Чемеровецький, Шепетівський, Ярмолинецький.
Щит герба увінчаний золотою митрою з червоним підкладом і розміщений на покладених навхрест золотому процесійному хресті та єпископському жезлі.
Поверх них - золотий ланцюжок з панагією внизу щита.