Читайте нас в соціальних мережах

Паша «Мерседес» вийшов під заставу: за митрополита УПЦ мп сплатили понад 33 мільйони гривень

Середа, 09 серпня 2023 13:50
Митрополита УПЦ мп Павла Лебідя звільнили з-під варти.

За попереднім рішенням Солом’янського районного суду міста Києва, за Пашу «Мерседеса» внесли заставу у розмірі 33,3 млн грн.

Такий вид запобіжного заходу викликав обурення у багатьох людей та зацікавленість ЗМІ. З цього приводу Служба безпеки України оприлюднила офіційний коментар та заявила, що запобіжний захід жодним чином не вплине на справедливий розгляд справи митрополита Павла в суді.

«Наголошуємо, що звільнення з-під варти колишнього намісника Києво-Печерської лаври через внесення відповідної застави не означає його звільнення від кримінальної відповідальності. Мова йде винятково про вид запобіжного заходу, оскільки інкриміновані митрополиту Павлу статті ККУ не передбачають безальтернативного тримання під вартою», - зазначили у Службі безпеки України.

Серед зобов’язань, які суд наклав на митрополита УПЦ мп Павла: носити електронний засіб контролю; не залишати с. Вороньків Бориспільського району Київської області без повідомлення про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я); за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді в даному кримінальному провадженні; утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.

«На даний час розслідування у кримінальному провадженні стосовно Павла (Лебідя) завершено, а його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду», - повідомляє СБУ.

Раніше слідчі Служби безпеки повідомили митрополиту про підозру за статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань); ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).

Нагадаємо, що з початку повномасштабної агресії росії проти України за матеріалами СБУ розслідується 65 кримінальних провадження стосовно священнослужителів, зокрема і щодо архієреїв УПЦ мп. Наразі судом вже винесено 15 обвинувальних вироків. Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ мп, які мають російські паспорти. Окрім того, заборонено в’їзд в Україну понад 250 клірикам РПЦ, у тому числі й 3 священнослужителям УПЦ (МП), яким скасовано громадянство України.

Читайте також: Аптечки, квадрокоптери та саперні набори передали військовим частинам Тернополя

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ