Читайте нас в соціальних мережах

Про що розповідає герб нововисвяченого Тернопільського єпископа

Середа, 24 червня 2015 14:02
Нещодавно Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ отримала нового єпископа-помічника в особі владики Теодора (Мартинюка).

Хіротонія архієрея відбулася в Зарваницькому Марійському духовному центрі.

За традицією, новопоставлений єпископ обрав для себе персональний герб.

У центрі цього символу владики Теодора в національних кольорах на блакитному тлі зображено хрест, який означає прагнення єпископа взяти покладене на нього служіння і йти дорогою, вказаною Ісусом Христом, самовіддано служити українському народу.

Особливо дорогою для владики є церква святого пророка Іллі у студійському монастирі в Дорі (частина Яремча), котра згоріла 15 березня 2015 року і яку зараз відновлюють.

Власне, цей духовний зв'язок зі Студійським уставом вилився у гербі єпискола-помічника. Тут бачимо Унівську Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці, ікони св. Івана Хретителя та св. Теодора Студита, церкву св. Іллі,

Промовистим є й девіз «Боже допоможи мені», який владика Теодор розмістив на своєму гербі.

Геральдичний щит розміщений на мантії з червоним підкладом, підшитій хутром горностая і увінчаній митрою. З-поза мантії виступають золотий єпископський жезл і процесійний хрест. 

Традиція використовувати єпископські герби з'явилася в Європі в ХІІІ столітті. Це було пов'язано з обов'язковим використанням єпископами печаток. Спочатку на печатках зображувалися святі, але потім стали використовуватися символи - митри, хрести, жезли.

На даний час геральдика найбільш поширена в католицькій церкві, де практично всі єпископи мають свої герби.

 

 

Фото з Фейсбук-сторінки Унівської лаври

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ