Читайте нас в соціальних мережах

Священників, які переходять з московського патріархату до ПЦУ – перевірятимуть

Субота, 13 травня 2023 20:24
Православна церква України перевірятиме священників УПЦ МП, які виявили бажання приєднатися до ПЦУ, щоб до неї не потрапили люди, які руйнуватимуть її зсередини.

Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, зазначає 24 канал. 

За словами Епіфанія, протягом останнього часу громади долучаються до ПЦУ разом із настоятелями.

«Ми бачимо тенденцію, що священники починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ», — розповів митрополит.

Епіфаній заявив, що якщо священник не проповідував відкрито ідеологію «русского міра», не заплямував себе цією ідеологією, то його приймають.

Предстоятель зазначив, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології «русского міра».

«Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко – зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід, і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України», – додав Епіфаній.

Нагадаємо, раніше митрополит ПЦУ відкинув перспективу об'єднання з УПЦ МП. Епіфаній констатував, що колаборанти-україноненависники ПЦУ не потрібні.

Читайте також: У Ватикані Папа Римський зустрівся з Володимиром Зеленським (ФОТО)

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ