Читайте нас в соціальних мережах

Відома українська письменниця закликала визволити від Московського патріархату Почаївську лавру на Тернопільщині

Четвер, 05 січня 2023 16:51
Втішена новиною про перше богослужіння Православної церкви у Києво-Печерській лаврі на Різдво 7 січня, знана літераторка Оксана Забужко закликала до подальшого звільнення України від Московської церкви, зокрема, Почаєва від Московського патріархату.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Оксана Забужко розповіла, що вперше публічно згадала про погані наслідки захоплення українських лавр сталінськими церквами ще 20 років тому, проте тоді ніхто не тільки не підтримав таку думку, а й навіть не зрозумів, про що вона.

«Надто незаймана тема ще була, надто підпільно-інтеліґентська, не для публічних обговорень, покійний Жданкін ще твердив, що співає в московській церкві, бо «вона канонічна», і не він один такий був, девелоперські «ізбушкі» під хрестами множились по містах і селах, по лікарнях і цвинтарях, як гриби після дощу», – зауважила письменниця.

Тоді вона ще із щирим розпачем подумала про те, скільки буде потрібно часу, поки українці зрозуміють вплив московської церкви й чи встигнуть вискочити з цієї пастки, адже росіяни вже наступають по всьому фронту.

«А всього-то двадцять років знадобилося. І, схоже, - встигаєм-таки, Богу дякувати...)», - іронізує літераторка.

Також Оксана Забужко закликала звільнити від загарбників й Почаївську лавру.

«А тепер Почаїв! Я сказала, Почаїв!», - написала вона.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній звершить святкову службу в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври – шок у Московському патріархаті.

Раніше ж намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло закликав президента Володимира Зеленського не забирати в УПЦ МП храми на території лаври, які були в неї в оренді. Він записав відеозвернення, у якому поскаржився, що УПЦ не отримала письмового повідомлення про припинення оренди з 1 січня.

Коментарі  

0 #1 Григорій 05.01.2023, 19:04
Був і я там років зо три. Все просякнуте духом комерції, все дава-давай..
То не релігійний заклад, а фабрика для заробітку грошей. Жах!
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ