Читайте нас в соціальних мережах

У вічність відійшов Папа Римський Бенедикт XVI

Субота, 31 грудня 2022 19:25
В останній день 2022-го року, 31 грудня, у результаті важкої хвороби у віці 95 років відійшов до Господа колишній Папа Римський Бенедикт XVI.

 

«Зі сумом повідомляємо, що Папа-емерит Бенедикт XVI помер сьогодні о 9:34 у монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані», – йдеться у повідомленні Press Vatican.

Зранку в понеділок, 2 січня 2023 року, тіло Почесного Папи перебуватиме в Базиліці Святого Петра, щоб віряни могли попрощатися з ним.

Відомо, що у 2020 році Понтифік тяжко захворів після того, як відвідав свого хворого брата в Німеччині. Тоді у нього розвинулось бешихове запалення обличчя, яке є вірусною хворобою.

Апостольський престол він займав з 2005 по 2013 рік. Він залишив посаду через поганий стан здоров'я. В останні роки Бенедикт XVI жив у маленькому монастирі Mater Ecclesiae у Ватиканських садах.

Коротка біографічна довідка про Бенедикта XVI:

Ім'я Бенедикта XVI – Йозеф Ратцингер, місце народження – Баварія. Вищу освіту за спеціальністю "теологія та філософія" здобув у 1946-1951 роках у Мюнхенському університеті. У червні 1951 року отримав сан священика. У 1953 році захистив дисертацію у спадок блаженного Августина і увійшов до числа найкращих теологів Німеччини. З 1959 викладав на кафедрі теології Боннського університету.

У квітні 2005 року після смерті Папи Римського Іоанна Павла II був обраний главою Римсько-католицької церкви. У квітні 2013 року відрікся від Святого престолу. Сам Понтифік пояснив, що пішов у відставку через поганий стан здоров'я. Зауважимо, що таке відречення Папи – перше за останні 600 років.

Пізніше у ЗМІ повідомляли, що Бенедикт XVI важко хворий. Втім, у Ватикані спочатку спростовували цю інформацію та зазначали, що стан колишнього понтифіка не викликає занепокоєння. У січні 2022 року стало відомо що Бенедикт XVI фігурує у справі про насильство в церкві.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ