Читайте нас в соціальних мережах

Жителів Тернопільщини запрошують до молитви за припинення пандемії

Понеділок, 06 квітня 2020 10:11
Жителів Тернопільщини запрошують до спільної молитви за припинення пандемії. Взяти участь в ній можна буде дистанційно через Інтернет-зв’язок та телебачення.

У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ розповіли, що 7 квітня в Архикатедральному Соборі Тернополя розпочнеться молебень, який відслужить єпископ-помічник Теодор Мартинюк.

Молитиметься владика перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої, яку спеціально для цього привезуть у Катедру.

 Захід транслюватимуть наживо.

«Запрошую усіх, кому небайдужа доля світу, нашого народу та своя особиста, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці усіма родинами стати на молитву, - закликає митрополит Василій. – Прошу о 15.00 перед екранами телевізорів чи комп’ютерів єдиними устами звернутися до Божої і нашої Матері та просити Її заступництва».

До речі, митрополит Василій молитиметься у той самий час в Зарваниці, а в кожному храмі архиєпархії священники  служитимуть Молебень до Пресвятої Богородиці.

Молитву в прямому ефірі 7 квітня, о 15.00, транслюватиме Тернопільський телеканал TV4, Youtube канал Архикатедрального Собору УГКЦ Тернополя, сторінка у мережі Facebook Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Молодь запрошують долучитися до онлайн трансляції у мережі Instagram за посиланням @romandemush священника Архикатедри о. Романа Демуша.

Відтак чудотворну ікону транспортним засобом без участі вірних обвезуть навколо Тернополя, просячи у Матері Божої порятунку в часі епідемії, спасіння, мужності і збереження життя працівників медицини та усіх вірних.

До слова, Зарваницька чудотворна ікона Матері Божої славиться великою кількість чудес. Про що свідчать десятки символів подяки – вотів – за випадки оздоровлення, що їх отримали люди, молячись перед іконою та котрі сьогодні зберігаються біля ікони.

Відомо, що у 1772 році у Бережанах почалася епідемія чуми, під час якої загинуло багато людей. Місцеві жителі прийшли до Зарваниці, де три дні і три ночі молилися перед чудотворною іконою Матері Божої. Господь почув молитви бережанців і створив диво – епідемія чуми припинилася. Аби подякувати Богородиці, вони подарували в Зарваницький храм два срібних престоли для чудотворних ікон Матері Божої і Розп’яття Спасителя, а також принесли срібну корону, яка до сьогодні зберігається біля ікони з датою «15 червня 1773 року».

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ