Читайте нас в соціальних мережах

«Визначення гендеру – найбільший камінь спотикання», – Михайло Цимбалюк про Стамбульську конвенцію (відео)

Понеділок, 27 червня 2022 15:00
Верховна Рада 20 червня підтримала законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Її завдання – запобігати всім формам насильства проти жінок, підтримувати рівність між жінками й чоловіками. Однак ратифікація Стамбульської конвенції викликала обурення у низки релігійних та громадських діячів України

Свою думку щодо цього у ефірі каналу «Київ» висловив народний депутат Михайло Цимбалюк.

– Останні роки триває дискусія стосовно того, що веде за собою ратифікація Стамбульської конвенції. Суспільство очікувало дискусії:  якщо ухвалювати, то з якими застереженнями?! На жаль, така дискусія не відбулася. Коли це питання почали виносити в сесійну залу, до нас звернулися представники Всеукраїнської ради Церков. Вони просили не спішити з ухваленням, бо було і президентом, і головою ВРУ ще в лютому обіцяно обговорення з цього питання, особливо того, що стосується статті 14. Мова йде про визначення гендеру. Це найбільший камінь спотикання у Стамбульській конвенції,  розповів Михайло Цимбалюк.

Для українського суспільства має бути тривожним сигналом проявлені у медійному просторі нетерпимість до думки релігійної спільноти, небажання вести діалог, заперечення щодо права релігійних об‘єднань брати участь у громадському житті країни, переконаний Цимбалюк.

– Напередодні голосування ми отримали лист від очільника Православної церкви України Епіфанія та глави УГКЦ Святослава з проханням не голосувати за ратифікацію конвенції, а розвинути дискусію з цього питання на рівні Всеукраїнської ради Церков та релігійних організації, щоб ухвалювати з окремими застереженнями,  пояснив Михайло Цимбалюк.

Політик додав, що не можна ухвалювати такі важливі документи поспіхом, не вивчивши детально усі аспекти.  

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ