Читайте нас в соціальних мережах

Андрій Богданець: Маємо спростити та довести до автоматизму процедуру оформлення статусу УБД

Понеділок, 25 вересня 2023 18:00
Про новий законопроект №10062 у ефірі «Суспільного» розповів народний депутат від «Слуги Народу» з Тернополя Андрій Богданець.

Він вважає, що законопроект №10062 і норми, які він пропонує, – це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників, які ціною свого здоров'я і життя повертають наші території додому в Україну.

– Якщо пояснювати простими словами, то, вступаючи на службу до війська, військовослужбовець оформлює документи та надає персональні дані, які фіксують у відповідному реєстрі. Далі будь-які зміни під час несення ним служби теж фіксують у реєстрі. Для цього потрібно доповнити реєстр максимально повними даними про кожного захисника, розширити перелік інституцій, які мають доступ до реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів і налаштувати обмін цими даними так, щоб захисник міг подавати запити в електронній формі, а всі відповідальні посадові особи мали доступ до даних у реєстрі,  зазначив Андрій Богданець.

Він також пояснив на прикладі статусу УБД, як це працюватиме.

– У законопроекті прописано процедуру його автоматичного надання. Зокрема, після виконання бойового наказу протягом 5 днів уповноважені особи військових частин зобов'язані сформувати довідку щодо участі військового у бойових діяннях. І внести підтверджуючі відомості до Реєстру. Статус учасника бойових дій надається автоматично після формування витягу разом із унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом) із застосуванням засобів Реєстру. І ще важливий момент. Цей документ не про мобілізацію, а в першу чергу про отримання статусу учасника бойових дій. І до мобілізації він відноситься лише з того боку, що унеможливлює корупцію на місцях,  підкреслив Андрій Богданець.

Більше – у відео. 


Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ