Читайте нас в соціальних мережах

З ініціативи Володимира Міська у Тернополі з’явився пам’ятник Володимиру Громницькому (відео)

Четвер, 22 жовтня 2020 12:13
У Тернополі на вулиці В. Громницького у рамках реалізації програми «Збереження історико-архітектурної спадщини міста Тернополя» урочисто відкрили пам’ятник Володимиру Громницькому.

Ідея спорудження монументу належить депутату Тернопільської міської від «Європейської солідарності» Володимиру Міську.

– Одного разу побачив ім'я та фото отця Володимира Громницького в крипті катедрального собору. Я глибоко перейнявся і зацікавився його неординарною постаттю, багатогранною діяльністю. З’ясувалося, що це отець-настоятель, парох Тернополя, який упродовж понад 40 років був головним греко-католиком нашого міста, – розповідає Володимир Місько. – Вважав своєю місією, своїм обов’язком увіковічнити цю постать, відкрити її для тернополян. Завдяки моїй ініціативі, допомозі духовенства та керівництва міста біля історичного факультету ТНПУ у Тернополі ми маємо пам’ятник Володимиру Громницькому.

Синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, отець Віталій Козак каже, Володимир Місько запалився ідеєю відкрити пам’ятник Громницькому.

– Він відкрив для себе цю постать, дуже запалився як молодий декан, тоді він тільки починав працювати на цій посаді. Йому ця ідея запала, він взяв її на озброєння і довгий час виношував. Сьогодні вона досягла кульмінації,  зазначив отець Віталій Козак.

 

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ