Читайте нас в соціальних мережах

Чергова жертва аферистів: мешканка Тернопільщини втратила з картки 20 тисяч гривень

Понеділок, 25 березня 2019 18:19
Мало не щодня довірливі краяни потерпають від шахрайств. Найбільше афер зафіксовано від переказів коштів на банківські рахунки, кажуть у поліції.

Жителька Зборівського району продавала на веб-сайті дитячий візок. Покупець знайшовся швидко, попросив реквізити на оплат без будь-якого уточнення про товар.

Жінка погодилася, надала усі номери картки, а згодом на прохання невідомого ще й пак-код, мовляв не може перевезти без нього готівку.

Як результат, смс-повідомлення замість зарахування грошей, поінформувало про зняття усього залишку – 20 тисяч гривень, навіть не задумуючись, кому повідомляє усі свої дані.

Поліцейські вкотре нагадують, що торгувати та купувати в інтернеті треба безпечно.

"Під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися взнати усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку", – інформують на сайті Національної поліції.

Щоб вберегти себе від збитків необхідно запам’ятати наступні прості правила:

1. Для оплати на вашу картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код (знаходиться на зворотній стороні картки).

2. Не повідомляйте шахраям дані з СМС повідомлень, які надходять на вашу картку та не проводьте жодних операцій у банкоматі на їх вимогу.

3. При проведенні оплати банківський рахунок перевіряйте, чи гроші дійсно надійшли на рахунок, не довіряйте лише смс про зарахування коштів, їх часто надсилають самі шахраї.

 

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ