Читайте нас в соціальних мережах

Прозорро оновили процедури продажу арештованих земель

Понеділок, 04 вересня 2023 13:33
«Прозорро.Продажі» запровадили нові процедури проведення електронних торгів з реалізації арештованих земель, враховуючи особливості роботи з такою землею.

З 18.07.2023 арештовану землю в електронній торговельній системі «Прозорро.Продажі» реалізують відповідно до нових процедур, серед яких процедури викупу, реалізації з переважним правом та реалізація за системою англійського аукціону, тобто торги на збільшення вартості лота.

Організатори з учасниками користуватимуться системою та працюватимуть з нею за стандартними правилами. Оголошувати торги з реалізації арештованих земель потрібно за тими ж принципами, що й на аукціонах з іншими лотами.

Що саме змінилося:

  • - з’явилося нове поле з номером посвідчення, яким можна користуватися для того, щоб ідентифікувати додаткові дані;
  • - тепер в оголошенні можна зазначати номер виконавчого провадження, що спрощує пошук активу;
  • - наразі обов’язково потрібно вказувати що виконавець може зняти арешт після реалізації активу;
  • - менеджер торговельного майданчика має дати підтвердження, що забезпечувальний платіж був сплачений з метою попередити несплату за актив. До оновлення менеджер робив це поза торговельною системою. Щоб зробити цю процедуру більш зручною, додали період оплати забезпечувального платежу.

До того ж додалася окрема процедура, яка ще не реалізовувалася на земельних торгах. Мова про процедуру викупу. Після того, як аукціон з продажу арештованих активів був проведений, в іпотекодержателя є можливість викупу такого активу без аукціону. Щоб опублікувати відомості щодо викупу, можна зробити копію інформації попередніх торгів з додаванням даних щодо іпотекодержателя й завантажити документацію.

З 18.07.2023 усі торги з продажу арештованих земельних активів, процедури викупу без торгів, а також реалізація такої землі з переважним правом (на оренду, емфітевзис, суперфіцій) необхідно оголошувати операторам акредитованих електронних майданчиків тільки в оновленій системі відповідно до технічних вимог.

Ці оновлення впливають тільки на нові аукціони. Ті торги, які оголосили до 18.07.2023, відбуватимуться у минулій версії системи.

Оновлений функціонал електронної торговельної системи вдалося реалізувати завдяки Посольству Королівства Нідерланди в Україні, яке надало свою підтримку у межах програми MATRA.

Арештовані земельні ділянки продаються в «Прозорро.Продажі» відтоді як система відкрила земельні торги у 2021 році. За час дії правового режиму воєнного стану організаторам аукціонів землі в «Прозорро.Продажі» вдалося заробити близько 1 мільярда гривень.

Нагадаємо, що «Прозорро.Продажі» є державною електронною торговельною системою, в якій проводяться онлайн-торги з реалізації та оренди різноманітних публічних лотів. Система гарантує безпечні аукціони з неможливістю стороннього втручання в їхні процеси, рівні можливості для всіх учасників та можливість слідкувати за аукціонами та їхніми результатами для всіх охочих в режимі реального часу.

Якщо Вас зацікавив даний матеріал і Ви маєте намір придбати земельну ділянку з торгів, то пропонуємо це зробити з фахівцями компанії EZakupivli. Набутий практичний досвід з участі в онлайн аукціонах збільшать Ваші шанси на перемогу. Знайти відповідний лот Ви зможете на платформі EZalupivli (https://ezakupivli.com.ua/auctions). Зручна та проста пошукова система заощадить Вас час і допоможе знайти відповідне майно.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ