Читайте нас в соціальних мережах

Майже 288 млн грн сплатили за землю на Тернопіллі

Вівторок, 15 жовтня 2019 12:21
Упродовж дев’яти місяців цього року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 287 млн 966,7 тис. грн плати за землю.

Це перевищило очікувані надходження на 19,6 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 47,1 млн гривень. Якщо ж порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то цьогоріч сплата зросла на 54,9 млн гривень, повідомили у секторі комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Понад 76 відсотків цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року понад 219 млн 251,7 тис. грн плати за землю, що на 44,3 млн грн більше, ніж очікувалось. Порівняно з минулим роком цьогоріч надходження платежу зросли на 48,7 млн гривень.

Фізособи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 68 млн 715 тис. грн плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст платежу склав 6,3 млн гривень.

Вважаємо за доречне нагадати, що згідно з нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. При цьому юрособи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року та  подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Це звільняє їх від обов'язку подавати таку звітність щомісячно.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар