16 листопада 1878 року – в с.Варваринці на Теребовянщині народився український і болгарський скульптор і громадський діяч Михайло Паращук. Навчався у Краківській та Віденській академіях мистецтв, Академії Жуліана та майстернях Оґюста Родена у Франції. Під час Першої світової війни в 1914–1918 роках був активним членом Союзу визволення України. В 1915–1918 роках вів курси скульптури, гончарства і різьби по дереву для полонених солдат-українців російської армії в таборах Раштаті і Вецларі. З 1920 року - секретар, а згодом голова дипломатичної місії УНР у Таллінні, радник представництва УНР у Литві. Згодом оселився в Софії (Болгарія), де відкрив свою мистецьку школу. Болгарський період творчості Паращука позначений найбільшими успіхами в жанрі портрета та в пластиці. Він створив чимало портретів визначних політичних і культурних діячів Болгарії (Д. Благоєв, Д. Крайчев, Г. Делчев, Г. Стайков), визначних діячів української культури М. Грушевського, С. Петлюри, скульптурно оздобив репрезентативні будівлі Міністерства оборони, Військової академії, Академії наук, Народного театру, бібліотеки ім. В. Коларова, Національної бібліотеки ім. Кирила і Мефодія, ректорату Софійського університету. Помер і похований у Софії.
16 листопада 1901 року – у смт.Підволочиськ народився польський актор, режисер, театральний діяч Едмунд Крон. Помер 18 жовтня 1976 р. у м. Варшаві (Польща).
16 листопада 1911 року - у Бережанах народився вчений-математик, логік, професор Едвард Кофлєр. Помер 22 квітня 2007 р. у м.Цюріху (Швейцарія).
16 листопада 1922 року - у смт.Микулинці Теребовлянського району народився польський режисер, сценарист і продюсер кіно Януш Морґенштерн. Помер 6 вересня 2011 р. у м. Варшаві (Польща).
Станом на 16 листопада 1941 року - із м.Чорткова виїхало до Німеччини 700 робітників.
16 листопада 1943 року - нацисти спалили 118 дворів с.Осники Лановецького району. Загинуло 187 жителів.
16 листопада 1952 року – у м.Львів померла українська оперна співачка, педагог, уродженка с.Білявинці Бучацького району Соломія Крушельницька (на фото). За життя визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.
16 – 18 листопада 1950 року - Пленум ЦК КП(б)У прийняв постанову «Про завершення сільськогосподарських робіт 1950 року і заходи по підготовці до вирощування високих врожаїв всіх сільськогосподарських культур і розвитку громадського тваринництва в 1951 році». Відмічено, що у Тернопільській області незадовільно проведено зяблеву оранку.
16 листопада 2004 року – у США помер літературознавець, публіцист, редактор, уродженець м.Збараж Володимир-Тарас Жила. Член Наукового товариства ім. Шевченка, Української вільної академії наук, Українського історичного товариства, Української Академії мистецтв і науки, Американського товариства порівняльної літератури, Американського назвознавчого товариства та інших наукових організацій. Віце-президент (1966—1968), президент (1968—1970) Американської асоціації вчителів слов’ян і східноєвропейських мов. Редактор, співредактор і видавець університетських записок із порівняльного літературознавства, збірника «Збаражчина» (співавтор) та інших книг. З 1986 р. - член уряду УНР в екзилі, у якому очолив міністерство культури і науки, згодом - міністр зовнішніх справ.