Як уникнути найпоширеніших проблем зі зором? Сьогодні ви дізнаєтесь у цій статті.
Які існують найпоширеніші проблеми із зором у дорослих і дітей
Серед найпоширеніших захворювань з зором у дорослих і дітей на сьогодні вважається короткозорість (або міопія). При такому порушенні людина бачить розмитими предмети на далекій відстані. Дізнатися більше про сучасні методи профілактики та лікування захворювань зору можна за посиланням.
Що ж відбувається в оці через міопію? Фокусування променю світла відбувається не на сітківці, що забезпечує чіткість зображення, а перед нею. Такий дефект трапляється через те, що око має не круглу форму, а втягнуту, як м’яч з регбі. Слід відзначити, якщо міопію не лікувати, вона швидко прогресує, особливо у дітей.
І хоча міопія сама по собі рідко призводить до сліпоти, все ж вона погіршує якість життя та може викликати інші захворювання зору. При міопії око продовжує витягуватись, що призводить до перерозтягнення сітківки і з подальшими її можливими розривами і відшаруванням, що в свою чергу вже може призвести до повної сліпоти).
Вважається, що через постійне використання гаджетів і комп'ютерів як серед дорослих, так і дітей спостерігається пандемія короткозорості у світі.
Катаракта - друге найпоширеніше захворювання зору у світі (принаймні, серед дорослих, хоча існує й вроджена і набута катаракта у дітей). Більшість причин сліпоти у дітей і дорослих спричиняє саме катаракта. Це - помутніння кришталика ока, який в нормі повинен бути прозорим і пропускати через себе світло. При такому захворюванні людина бачить предмети, як тумані. І якщо у дорослих катаракта, розвиваючись, повільно призводить до сліпоти, то у дітей вона може стати причиною навіть у затримці розвитку, оскільки діти вивчають цей світ через зір. Переважно причина виникнення катаракти - генетика.
Як запобігти захворюванням очей?
По-перше, слід один раз на рік проходити професійну комплексну діагностику зору. Вчасна діагностика особливо важлива для збереження зору дитини.
По-друге, якщо у вас або у дитини діагностована короткозорість, слід обов’язково здійснити корекцію захворювання з метою зупинки його прогресування. Це можна зробити, підібравши з лікарем окуляри або м’які контактні лінзи. А якщо пацієнту вже виповнилось 18 років, можна провести лазерну корекцію зору, яка позбавляє короткозорості і потреби в окулярах чи лінзах.
По-третє, обов’язково надягайте сонцезахисні окуляри у сонячну погоду (до речі, не тільки влітку, а й взимку!). Вважається, що ультрафіолет є одним із чинників, які провокують виникнення катаракти.
Четверте - дотримуйтесь зорового режиму. Якщо ваша щоденна діяльність пов’язана з роботою на близькій відстані (наприклад, з комп’ютерами), слід кожні 20 хвилин протягом 20 секунд дивитись на предмет, що знаходить на відстані щонайменше 6 метрів від вас. Таким чином здійснюється тренування акомодації ока. Такі ж поради стосуються дітей під ігр та навчання.
П’яте - доведено, що для попередження розвитку короткозорості важливо проводити щонайменше 2 години на день на свіжому повітрі.
Шосте - вживайте їжу, яка має корисні речовини для здоров’я очей. Продукти повинні містити омега-3, вітаміни А, С, Е.