Саме припої для паяння під впливом тепла плавляться та заповнюють простір між металевими елементами, з’єднуючи їх. Цей матеріал використовують у багатьох сферах – від електроніки до інженерії.
У цьому матеріалі ми розповімо про види припоїв для паяння та дамо поради щодо їх вибору, тож читайте далі.
Типи припоїв для паяння
Існує безліч типів припоїв для паяння, які можуть стати в нагоді у будь-якій сфері діяльності. Розглянемо основні.
Олов’яно-свинцеві припої з флюсом. Складаються із олова та свинцю у різних пропорціях. Всередині містять флюс, який очищає метал від оксидів. Зазвичай використовуються в електроніці для паяння дрібних деталей.
Безсвинцеві припої. У своєму складі містять олово з додавання міді, срібла тощо. Є екологічними, міцними та не виділяють токсичних речовин під час плавлення.
Олов’яно-свинцеві припої без флюсу. Складаються із чистого сплаву олова та свинцю. Під час використання потребують додаткового нанесення флюсу. Є надійними мають хорошу електропровідність.
Срібні припої. Містять у складі олово з додаванням срібла. Застосовують переважно в електроніці та ювілейній сфері. Забезпечать високу міцність та стійкість до корозії.
Мідно-фосфористі припої. У складі – мідь з додаванням форсфору, іноді – навіть срібла. Не потребують флюсу. Використовуються у з’єднанні міцних труб тощо. Термостійкі та економічні у використанні.
Легкоплавні припої. Складаються з низькотемпературних сплавів. Добре підходять для роботи з дуже делікатними матеріалами.
Латунні припої. У складі – мідь, цинк, іноді – олово. Застосуються для паяння сталевих, латунних та мідних деталей. Стійкі до корозії, однак для нагрівання потребують потужного обладнання.
Як обрати припої для паяння
Насамперед окресліть мету, з якою ви хочете придбати припій для паяння. Для інженерії надавайте перевагу твердим припоям, для електроніки чи ювелірної справи підійдуть низькотемпературні – безсвинцеві чи олово-свинцеві.
Особливу увагу зверніть на склад припою та те, чи відповідає температура плавлення обладнанню, яке ви будете використовувати. Виликий вибір припоїв за цим посиланням - https://lzs.com.ua/produkty/prypoyi-dlya-payannya/.
З’ясуйте, чи містить припій флюс чи ні. Це важлива речовина, яка відіграє визначальну роль у паянні. Флюс видаляє оксиди, що утворюються процесі нагрівання та захищає поверхні від окислення.