Читайте нас в соціальних мережах

Типи комутаторів: які різновиди існують і що вибрати

Четвер, 05 грудня 2024 15:22
Типи комутаторів: які різновиди існують і що вибрати
Типи комутаторів: які різновиди існують і що вибрати

Поєднати між собою окремі ділянки мережі та упорядкувати її роботу допоможуть світчі, запропоновані на сторінках інтернет-магазину EServer: https://e-server.com.ua/uk/aktivne-obladnannja/komutatori.

Ці пристрої виконують роль мостів, поєднуючи відгалуження мережі на канальному рівні. 

Для чого саме потрібен switch комутатор

Світч приєднується до локальної мережі одразу після роутера. Основним призначенням цього обладнання є поєднання кількох приладів (вузлів мережі) в одну мережу й надання їм можливості обмінюватися даними, застосовуючи провідний сигнал. Функції, які виконує мережевий комутатор, подібні до ролі концентратора, однак ці два пристрої мають принципову різницю:

  • Комутатор розподіляє пакети даних між пристроями мережі, запам’ятовуючи їх адреси й надсилаючи файли саме тому отримувачу, для якого вони призначалися.
  • Концентратор відправляє дані всім приєднаним пристроям, навантажуючи мережу. 

Таким чином, придбання світчу дозволить не лише навести лад у мережі, а й оптимізувати її роботу й знизити навантаження. 

Типи комутаторів

Головною ознакою, за якою комутатори ділять на типи, є керованість пристроїв. Саме ця особливість веде за собою цілий ряд інших характеристик.

Керовані 

Керовані моделі відрізняються широтою функцій і гнучкістю налаштувань, а значить — підвищеною продуктивністю. Їх частіше застосовують у роботі досить розгалужених мереж — на підприємствах, у великих офісах.

Система адміністрування дозволяє розподілити доступ між пристроями до різних папок з інформацією. Таким чином доступ до даних у різних користувачів буде різним, що дуже зручно, коли йдеться про велику кількість абонентів. 

Некеровані

Некерований комутатор для інтернету не надає адміністратору таких широких можливостей, як попередній тип. Доступ до інформації отримують усі учасники мережі без винятку. 

Разом з тим встановлення такого пристрою набагато простіше, ніж керованого, адже він не потребує серйозного налаштування. 

Цей тип частіше застосовується в домашніх мережах або в роботі невеликих офісів. 

Розумні 

Смарт світч є проміжним варіантом між керованим та некерованим типом. Його характеристики дозволяють налаштувати доступ на портах та швидкість, але на цьому можливості адміністрування вичерпуються. 

Як іще поділяють комутатори

Окрім належності до певного типу, інтернет свіч може бути віднесений до тих, що приєднуються за допомогою крученої пари або оптичного кабелю. 

Також прилади розподіляються за рівнями, які свідчать про інтелектуальні можливості моделі. Взагалі рівнів існує чотири — від L1 до L4, але перший рівень давно вибув з гри, бо безнадійно застарів, тому сьогодні перед покупцями стає вибір від другого до четвертого рівня. При чому рівня L2+ цілком достатньо для вправної роботи дата центрів, тож зовсім не обов’язково купувати комутатор для інтернету четвертого рівня для невеликої мережі. 

При виборі пристрою також важливими є такі характеристики як кількість портів, швидкість передачі даних, кількість можливих записів у таблиці МАС адрес, підтримка РоЕ та інші особливості. 

Де купити комутатор, який служитиме довго

Звичайно, будь-яке мережеве обладнання слід купувати в надійних продавців, чия продукція перевірена й має сертифікат якості. Спеціалізований магазин EServer пропонує широкий вибір не лише мережевих комутаторів, але й пасивного мережевого обладнання, комп’ютерної техніки та кабельної продукції.  

Оглянути товари можна за посиланням  https://e-server.com.ua/, а поставити питання спеціалістам щодо моделей — зробивши безкоштовний дзвінок по телефону.



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ