Можна скільки завгодно прискіпливо обирати відповідну модель у магазині, але вже наступного дня після першого носіння виявити, що воно тісне. Однак це зовсім не означає, що слід повертати обновку того ж дня. Можна скористатися кількома секретами, щоб зробити її вільнішою в домашніх умовах - швидко і без серйозних зусиль. Однак розтяжка для взуття відрізняється за способами, залежно від обраного матеріалу.
Фото: https://rbrn.com.ua/poslugy-vzuttyeva-majsternya-remont-restavracziya-chystka/roztyazhka-vzuttya/
Натуральна шкіра та замша
Взуття з таких делікатних матеріалів легко піддається впливу вологи. Тому потрібно:
- Наповнити термостійкі пакети водою приблизно на чверть, покласти у взуття і помістити його в морозилку, поки рідина не перетвориться на лід. Після дати льоду розтанути та прибрати пакети.
- Покласти всередину термостійкий поліетилен, а потім обдати пару окропом зсередини. Буде достатньо всього кількох секунд, після чого рідину потрібно злити. Коли матеріал охолоне, взуття потрібно надіти та кілька хвилин розносити.
- Протерти пару зсередини горілкою або ж медичним спиртом. Подібна обробка допоможе розм'якшити матеріал і розтягнути його до відповідного розміру. Однак перед застосуванням цього способу потрібно врахувати, що спирт агресивний тож може пошкодити матеріал або знебарвити його. Тому спочатку бажано протестувати на непомітній ділянці.
Екошкіра і шкірозамінник
Ці варіанти шкіри непогано розтягуються, але водночас з ними потрібно бути обережними. Матеріал може потріскатися або втратити форму. Потрібно:
- Взяти косметичний жирний крем і змастити ним внутрішню поверхню взуття. Залишити так приблизно на три години, а потім походити в ньому ще близько години.
- Набити папером і залишити на кілька годин за кімнатної температури.
- Помістити всередину щільний пакет із крупою, а крупу залити водою і залишити мінімум на 8 годин. Не підійде для чобіт або полуботок.
Лакована шкіра
Найскладніший матеріал, робота з яким вимагає високої точності. Якщо в цьому взутті є підкладка, тоді можна спробувати розтягнути. В іншому ж випадку шкіра може розтріскатися. Потрібно:
- Зробити спиртовий розчин, взявши воду і вдвічі більше спирту. Протерти взуття зсередини, потім надіти теплі шкарпетки та ходити у взутті, поки пара не висохне.
- Змастити зсередини шкарпетку і п'яту простими засобами для розтяжки взуття – вазеліном або жирним кремом. Так само одягти на теплу шкарпетку і походити так пару годин.
Гума
Зазвичай гумове взуття не підлягає розтяжці. Річ у тім, що досить просто в цьому разі зробити навіть невелику помилку, яка призведе тільки до того, що пару доведеться викинути. Прямо перед покупкою бажано поцікавитися, з якої саме гуми вона зроблена. Якщо з ПВХ, тоді розтяжка взуття можлива, але якщо зі стандартної жорсткої - то і намагатися не варто. Матеріал можна перевірити й вдома - нагріти метал і прикласти до непомітної ділянки черевика. Якщо почне плавитися - тоді це ПВХ і спробувати можна.
Спосіб у випадку з гумовим взуттям всього один. Для цього знадобляться окріп, шкарпетки та таз із холодною водою:
- Гарячу воду потрібно влити всередину черевик приблизно на п'ять хвилин.
- Вилити, протерти та надіти на теплу шкарпетку.
- Розносити трохи, потім опустити в холодну воду на годину.
Подібний вплив допоможе гумі розтягнутися на всі боки й прийняти форму анатомічно наближену до стопи. Приблизно через день або два взуття можна буде почати носити.
Додаткові нюанси розтяжки взуття
Незалежно від матеріалу взуття, слід проявляти уважність і обережність у процесі розтяжки. Будь-який зайвий натяг здатен призвести до того, що новенька пара безповоротно зіпсується. Найкраще буде вибирати обновки в другій половині дня, коли ноги вже натруджені й набряклі. При цьому модель не повинна бути впритул - невеликий прозір, навпаки, послужить зручності та позбавить від необхідності думати як збільшити розмір нового взуття в домашніх умовах.