Втім, він може стати як помічником в підтримці енергії, так і джерелом зайвого цукру та шкідливих добавок.
Варто зауважити, що цукерки батончик з вмістом цукру можуть бути корисними, якщо їх склад збалансований. Як обрати якісний батончик, що втамує голод і додасть енергії? Розповімо у матеріалі, тож читайте далі.
Види батончиків
Існує безліч різноманітних смаколиків, кожен із яких має свій склад та специфіку. Найпоширеніші види батончиків:
Протеїнові батончики. Найкращий вибір для спортсменів, людей, які стежать за вагою чи тих, хто хоче швидко насититися без зайвих витрат часу. Мають високий рівень білка, який є визначальним будівельним матеріалом для росту м’язів. Можуть містити протеїн різних видів – соєвий, колаген, сироватковий, казеїн тощо.
Батончики без цукру. Добре підходять для людей, які уникають цукру. У їх складі використовують підсолоджувачі – стевія, фруктоза та інші. Можуть містити горіхи чи сухофрукти для природнього солодкого смаку.
Злакові батончики. Забезпечують швидкий заряд енергії. Створені на основі злаків – овес, вівсяні пластівці, а також мед, кокос, шоколадна стружка тощо. Підходять для людей, які займаються фізичними навантаженнями та ведуть активний спосіб життя.
Безглютенові батончики. Призначені для осіб, яким властива непереносимість глютену, або ж вони свідомо уникають продуктів харчування з пшеницею, житом, ячменем. У складі містять зазвичай – кіноа, рис, протеїн, фініки, горіхи тощо.
Батончики для дітей. Містять небагато інгредієнтів, мінімум цукру та штучних барвників. Збагачені вітамінами та корисними елементами.
Веганські батончики. Солодощі, що не містять продуктів тваринного походження. Білок – на основі сої, гороху, горіхів чи насіння.
Кето-батончики. Солодощі для людей, які дотримуються низьковуглеводної дієти. Містять багато корисних жирів – горіхи, насіння, кокос тощо. Є джерелом тривалої енергії без перепадів цукру у крові.
Як обрати якісний батончик?
Щоб обрати справді корисні та смачні солодощі, зверніть увагу на їх склад.
- Відсутність зайвого цукру. Уникайте батончиків із великою кількістю доданого цукру, адже ситість після них на довго не затримається.
- Обирайте корисні жири – горіхи, насіння, кокосову олію.
- Зверніть увагу на калорійність. Для легкого перекусу обирайте батончики у межах 200 ккал, для тривалої ситості та енергії – у межах 300 ккал.
- Надавайте перевагу батончикам, у яких дотримано балансу білків і клітковини.
- Звертайте увагу на солодощі із простим складом – декілька натуральних інгредієнтів. Максимум користі та мінімум добавок.
Попри усі рекомендації, не варто вважати батончики з цукром всесвітнім злом. Іноді вони теж можуть стати джерелом енергії та ситості, головне – споживати такі солодощі у помірній кількості!