Використання підсистеми також не складає труднощів: досить затягнутися, і гаджет активується, обдаровуючи власника ароматною і смачною парою.
Сьогодні виробники пропонують безліч різновидів подів. Хороший вейп шоп дає змогу вибрати систему, як то кажуть, на будь-який смак і колір. Спочатку всі поди працювали на сольових рідинах. Такі рідини дають змогу втамувати нікотиновий голод за 2-3, максимум 4 затяжки. Але сьогодні у продажу можна знайти моделі, які призначені для використання рідин на органічному нікотині. Невеликий опір койла робить можливим застосування кальянної, тобто глибокої тяги.
Тому вибір не такий простий, як здається на перший погляд. Тим більше важливо визначитися, який тип системи вам більше підходить - відкрита чи закрита. Загалом, давайте розберемося, як вибрати под-систему в офлайн або онлайн вейп шопі і не прогадати.
Відкрита система, закрита система - у чому різниця?
Багаторазові підсистеми поділяються на технічні рішення відкритого і закритого типу. Різниця полягає в тому, що відкриті поди використовуються в парі з перезаправними картриджами. Такі витратні матеріали поставляються порожніми. Власник пристрою повинен сам заправляти їх і періодично міняти на новий картридж.
Системи закритого типу заповнюють ресурс по-іншому - коли запас рідини закінчується, необхідно витягнути порожній старий витратник і вставити на його місце новий, наповнений ароматною рідиною. Картриджі продаються повними: заправка їх рідиною - прерогатива виробників.
Уже побіжного погляду достатньо, щоб переконатися в тому, що експлуатація закритих систем схожа на використання одноразових електронних сигарет. Різниця лише в тому, що після вичерпання запасу рідини одноразку відправляють на утилізацію, а багаторазовий під закритого типу продовжує служити своєму власникові. Утилізації підлягає тільки розхідник. За часом процедура заміни не займає більше 10 секунд. Тому досить вставити новий картридж, щоб знову насолоджуватися улюбленим смаком. А у випадку з одноразовою - дістати з кишені нову електронку і затягнутися. Усе просто і зручно: не потрібно вивчати інструкцію з експлуатації та заморочуватися із самостійною заправкою власної под-системи.
З відкритим подом все трохи інакше: тут заправка здійснюється користувачем. Процедура вимагає акуратності і розуміння основ функціонування пристроїв для паріння. Наприклад, відразу починати користуватися своєю під-системою після того, як у бак залито ароматну рідину, не можна. Річ у тім, що щоб уникнути перегорання, рідина повинна гарненько промочити випарник перед тим, як приступати до експлуатації гаджета. Реально заправлений картридж необхідно залишити в спокої на 7-10 хвилин. Тобто відразу стає помітним, що заправка закритої системи набагато швидша і зручніша. До того ж при використанні відкритого варіанту важливо:
- стежити за станом випарника;
- за необхідності вчасно міняти його;
- періодично чистити розхідник.
Ба більше, якщо ви вирішили залити рідину з іншим ароматом, то промити картридж потрібно обов'язково. Інакше насолодитися чистим і точним смаком ніяк не вийде.
Але чому відкриті поди не менш популярні, ніж закриті?
Хтось запитає: а навіщо всі ці муки? Чи не простіше купити закритий поди і не морочити собі голову? Насправді, ключова перевага відкритої підсистеми - це можливість заливати в бак рідину не тільки від виробника підсистеми і стороннього виробника, а й приготовлену власноруч. Самозаміс, зроблений вручну, надає шанси проявити свої творчі здібності, створити дійсно унікальний смак, який ніде не використовувався.
Багато любителів паріння відчуває справжнє задоволення, працюючи над рецептурами нових ароматів. Тому витрати у вигляді необхідності самостійного заправлення картриджа й обслуговування системи здаються маленькою ложкою дьогтю у величезній бочці меду, тобто переваг вибору саме відкритого варіанту.