Читайте нас в соціальних мережах

Міфи і правда про депозити: розвінчуємо популярні упередження

П'ятниця, 18 жовтня 2024 17:18
Міфи і правда про депозити: розвінчуємо популярні упередження
Депозит — найпростіший та доволі популярний спосіб збереження та примноження заощаджень.

Вкладник передає свої кошти в користування банку на певний термін, а він виплачує йому за це відсотки. Цю послугу можна порівняти з орендою квартири — ви отримуєте регулярну плату за користування вашим майном до завершення дії угоди. Однак все ще є люди, які не довіряють банківським вкладам. Причина цього — низка міфів про депозити, які ми зараз будемо розвінчувати.

Міф №1 — «Депозити вигідні тільки для великих сум»

Думка про те, що депозитний вклад принесе відчутний прибуток тільки тим, хто надає установі великі суми розповсюджена серед українців з середньою або нижче за середню заробітними платами. Зазвичай вони мають скромні накопичення та вважають, що ці кошти не зможуть принести дохід, вартий уваги.

Це помилка, адже депозити доступні для вкладників з різними фінансовими можливостями. Наприклад, розмір мінімального вкладу в Ідея Банк становить всього 1000 грн. Звичайно, виплати за “дорожчими” депозитами вищі, а відповідно вигода одразу помітна. Однак за умови капіталізації та тривалого терміну вкладу навіть невеликі суми значно збільшуватимуться.

Міф №2 — «Банк не поверне гроші»

Це упередження сформувалося через випадки банкрутства фінансових установ в минулому та недовіру до банків, що сформувалась в населення за часів радянщини та неспокійних дев’яностих. Однак сьогодні депозити цілком безпечні, адже банківська система регулюється на державному рівні та надає гарантію повернення коштів вкладників. 

В Україні є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, що страхує депозити. За звичайних умов максимальна сума покриття цією страховкою 600 000 гривень на одного вкладника в одному банку. Однак на період воєнного стану в державі та певний час після його скасування Фонд надає гарантію повернення 100% коштів, незалежно від загальної суми депозиту.

Міф №3 — «Депозит — це заморожені гроші, і я не зможу ними користуватися»

Багато хто вважає, що кошти на депозиті стають недоступними на весь термін вкладу і за необхідності неможливо буде скористатися ними без втрат. Цей міф відштовхує тих, кому важлива фінансова гнучкість на випадок непередбачених обставин.

Насправді існує кілька видів депозитів з різними умовами, потрібно лише вибрати програму, що відповідатиме потребам вкладника. Наприклад, Ідея Банк, крім традиційних строкових депозитів, які не можна закривати до завершення договору без втрати відсотків, пропонує вклади з можливістю часткового зняття коштів. Також існують депозити з опцією поповнення рахунку та капіталізацією відсотків, що дає змогу збільшувати суму вкладу та отримувати більший дохід.

 

 



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ