Проте в Україні є не один пункт прийому вторсировини, а ціла мережа, де радо приймуть майже всі типи сміття.
То чи знаєте ви, чому важливо придбати окремі контейнери для сортування сміття, де розташовані найближчі до вас пункти приймання відходів і які вживані речі можна туди віднести? Дізнайтеся більше у цій статті.
Чому важливо здавати вторсировину для переробки?
Звісно, сортування відходів і правильна утилізація — це важливо для довкілля. Й ось кілька причин, чому потрібно здавати вторсировину для перероблення:
● Це допомагає зберегти природні ресурси. Замість видобування нових матеріалів, можна використовувати вже перероблені речі.
● Менше сміття потрапляє на звалища. Це корисно для довкілля, адже звалища забруднюють ґрунт, воду і повітря.
● Сортування вторсировини створює нові робочі місця, а це пожвавлює економіку.
● Перероблені матеріали можна використовувати для виробництва нових речей, і таке "замкнене коло" — екологічне.
● За окремі види вторсировини (скло, пластик, папір) деякі пункти навіть платять гроші. Тож це може стати додатковим заробітком.
Як правильно підготувати сировину до здачі
Для того, щоб відходи можна було ефективно переробити, їх потрібно належним чином підготувати до здачі та подбати про окремі контейнери для сміття https://els.systems/, Сьогодні можна підібрати зручні варіанти урн для будь-якої локації та об’ємів відходів, наприклад, у компанії “Еко Логічні Системи”, яка також виготовляє баки й за індивідуальними параметрами.
- Тож підберіть оптимальні контейнери для зручного використання вдома, в офісі чи на виробництві.
- Вимийте або протріть ваше сміття від залишків їжі, напоїв та інших забруднень. Це полегшить процес перероблення.
- Етикетки та кришки зазвичай виготовлені з іншого типу матеріалу, ніж сама упаковка. Їх потрібно зняти та відсортувати окремо. А тетрапаки варто розібрати на шари — папір, пластик, алюміній.
- Розсортуйте зібрану вторсировину за типом матеріалу, наприклад, окремо відділіть пластмаси та дізнайтеся, де можна здати пластик, а також папір, скло та метал. Крім того, скло зібрати треба окремо за кольорами — прозоре, зелене, коричневе.
- Небезпечні відходи, як батарейки, термометри та лампочки, збирайте окремо у закритий контейнер, щоб вони не пошкодилися і шкідливі мікроелементи не забруднили довкілля.
Що таке вторсировина і чому її треба здавати?
Вторсировина — це матеріали, що вже використовувалися і можуть бути повторно перероблені. Це різного типу побутові відходи, як папір, пластик, скло, метали та інші речі. З них можна виготовити нову продукцію.
Здавати вторсировину на перероблення потрібно з кількох причин:
● по-перше, це допомагає заощаджувати природні ресурси. Адже замість видобування нової сировини, використовують ту, яка вже наявна;
● по-друге, це зберігає довкілля та екологію. Бо під час перероблення вторинної сировини утворюється менше сміття і шкідливих викидів в атмосферу;
● по-третє, здача вторсировини та перероблення створює нові робочі місця й підтримує економіку.
А отже, здавати можна все, що підлягає переробленню, — це корисно для всіх.
Як знайти пункти приймання вторсировини в Україні
Сьогодні є багато можливостей долучитися до сортування та здачі сміття до перероблення. Адже знайти пункт прийому вторинної сировини стало простіше, ніж будь-коли, завдяки сучасним технологіям.
Найперше, ви можете звернутися до місцевої влади, яка дасть вам детальну інформацію про те, куди здати пластик, та пункти приймання вторсировини у вашому місті або області.
Дедалі популярнішими стають інтерактивні мапи. Наприклад, RecycleMap та Україна без сміття покажуть найближчі пункти приймання вторсировини. А Сортуй не тільки зорієнтує, де найближчі пункти сортування, але й розповість, як правильно розподіляти різні типи сміття. Greencubator розкаже про прийомні пункти пластмаси та інших відходів, а також про екологічні ініціативи в Україні.
Крім того, багато міст та областей мають свої групи в Facebook та Instagram з інформацією про пункти прийому вторинної сировини, до яких ви можете долучитися, щоб стежити за оновленнями.
Що приймають у пунктах приймання
У пунктах приймання вторсировини збирають різні види відходів, але не всі вони приймають однакові речі.
Майже всі пункти радо заберуть у вас папір та картон — газети, журнали, паперові пакети, коробки. А також пластик — пляшки, пакети, тетрапаки та скло — пляшки та банки різних кольорів. Метали — алюмінієві банки, жерстянки.
А деякі пункти приймають ще й батарейки та акумулятори. Старі меблі, одяг, взуття (якщо в гарному стані) та застарілу техніку — комп'ютери, телефони та світильники.
Тому завжди краще заздалегідь дізнаватися про прийом вторинної сировини, щоб знати, що саме можна віднести до конкретного пункту.
Завдяки сучасним технологіям та активності самих пунктів, знайти точку, де здати вторсировину поруч із вами, нескладно. Вам залишається тільки подбати про зручні контейнери та почати сортувати сміття.