Розробники ігор дарують щонайменше декілька світових хітів щороку, проте далеко не всі проєкти стають фінансово успішними. Втім, низка ігор все ж змогла збагатити авторів у довгостроковій перспективі.
Fortnite
Беззаперечний успіх Fortnite спеціалісти не в останню чергу повʼязують з її кросплатформеністю - популярний шутер доступний буквально на всіх платформах та розповсюджується за моделлю free-to-play, що дало змогу залучити мільйони гравців без бар’єрів для входу. Таким чином окрема стаття прибутку гри припала на мобільні пристрої, а загальна сума, яку вже встиг принести Fortnite перевищує 20 млрд доларів. За схожим сценарієм свого часу розвивалася індустрія азартних розваг - прибутки галузі значно зросли щойно казино зосередилися в інтернеті, а азартні ігрові автомати буквально отримали нове життя.
Minecraft
Ще один кросплатформений хіт обрав дещо іншу модель - попри існування безкоштовних демоверсій і модів, основна версія гри залишається платною. З моменту випуску гри у 2011 році вона продалася в більш ніж 238 мільйонів копій, а серед ключових факторів успіху експерти називають наступні:
- Постійні оновлення;
- Гнучкі моделі монетизації;
- Популярність на YouTube і Twitch;
- Розширення через франшизи - книги, іграшки, спін-оффи тощо.
Все це дозволило за короткий час перетворити, здавалося б, дитячу гру з примітивною графікою на повноцінний культурний феномен та принести більше 20 млрд доларів прибутку.
GTA V
Шанувальники серії ігор GTA досі сперечаються, обираючи найкращу частину, проте сумніві щодо найприбутковішої бути не може - це однозначно GTA V. По-перше, вагому частину принесли безпосередньо продажі, адже протягом 10 років було реалізовано понад 200 млн копій, а по-друге, саме у цій частині розробники вперше запровадили онлайн режим. Такий підхід приніс студії Rockstar прибуток більше ніж у 7,5 млрд. доларів, причому зазначається, що онлайн режим досі залишається популярним серед гравців та продовжує приносити кошти.
League of Legends
За оцінками, League of Legends принесла понад $20 мільярдів доходу з моменту свого запуску і також продовжує генерувати прибуток завдяки внутрішньоігровим покупкам та великій аудиторії гравців. Згідно зі звітами розробників, починаючи з 2009 року гра щороку приносить більше 1,5 млрд. доларів, що робить її однією з найприбутковіших у сегменті free-to-play. Серед ключових джерел прибутку спеціалісти виділяють продаж косметичних предметів і спонсорські угоди в межах кіберспорту.