При цьому кількість пасажирських місць в авто, окрім водія, має складати не більше восьми. Тести пдр категорія В обираються більшістю водіїв, оскільки дана категорія підходить для різноманітних повсякденних потреб.
Вимоги до отримання категорії В
Для отримання водійського посвідчення з категорією В слід дотримуватися певних правил. Серед них:
- Мінімальний вік – 18 років. Якщо отримати права з категорією А може людина, яка досягла 16 років, то на категорію В може претендувати лише повнолітня особа.
- Медичний огляд. Для отримання посвідчення водія обов’язковою умовою є проходження медичного догляду. Це підтвердження того, що майбутній водій є дієздатним та має змогу безпечно керувати автомобілем.
- Навчання в автошколі. Для отримання категорії В потрібно пройти теоретичний та практичний курси в автошколі з акредитацією.
Детальніше про тести з ПДР для категорії В
Після проходження навчання з теорії в автошколі, потрібно скласти внутрішній іспит, який дає змогу оцінити знання з правил дорожнього руху. Це один з найважливіших етапів на шляху до отримання заповітних водійських прав.
Тести з ПДР включають:
- Загальні положення правил дорожнього руху. З цими правилами має бути добре ознайомлений кожен водій. Це обов’язки водія, пасажира, пішохода, а також права та відповідальність усіх учасників дорожнього руху.
- Дорожні знаки та розмітку. Важливою частиною тесту є перевірка знань дорожніх знаків та розмітки, їх значення та правильного застосування на практиці. Від цього залежить безпека на дорозі.
- Правила руху на перехрестях. Тут має значення черговість проїзду на перехрестях, правила маневрування: обгін, поворот, розворот.
- Обмеження швидкості. Правила, які регулюють допустиму швидкість в різних умовах: на дорогах міста, селищ, на трасах.
- Специфічні ситуації на дорогах. Правила поведінки в непередбачуваних ситуаціях. Наприклад, у випадку ДТП.
Яка різниця між категоріями В, та підкатегоріями В1 та ВЕ
Підкатегорія В1 отримується для можливості керувати квадроциклами, трициклами тощо. При цьому об’єм двигуна такого транспортного засобу має бути не більшим 50 см3, а маса – до 0,55 тонни.
Підкатегорія ВЕ має сенс лише у випадку, якщо в планах є використання важких причепів, вага яких складає більше 0,75 тонни. Або ж, якщо вага автомобіля з причепом перевищує дозволені 3500 кг. Або, якщо маса причепу перевершує аналогічний показник порожнього тягача.
Хоча В1 та ВЕ являються лише підкатегоріями, їх все одно потрібно відкривати за необхідності. Наявність відкритої категорії В не дозволяє автоматично керувати транспортними засобами, вказаними вище.
Отримання водійського посвідчення категорії В – це важливий крок, який відкриває ще більше можливостей у керуванні легковими машинами. Це не тільки про зручність у буденному житті, але й про відповідальність, знання та дотримання ПДР.