Зрозуміти можна як тих, так й інших. Відносно високі відсотки та стислі терміни погашення можуть відлякати потенційного позичальника від цієї послуги, але нові мфо 2024 року пропонують привабливі умови на перший безвідсотковий кредит.
Що таке мікропозика?
За своєю суттю це схоже на звичайний банківський кредит. Клієнт подає кредитору заявку із зазначенням своїх даних, організація розглядає документи та приймає рішення про надання коштів або про відмову. Протягом встановленого договором терміну позичальник повертає МФО (мікрофінансова організація) гроші, крім того, виплачує належний кредитору відсоток.
Але важливо розуміти відмінності мікропозики від банківських кредитів:
- відсоток набагато вище, з 2024 року максимальна ставка законодавчо обмежена на рівні 1,5% на день;
- низький мінімальний та максимальний поріг позикових коштів;
- короткі терміни (не більше 2 місяців, хоча на ринку є пропозиції від МФО з терміном погашення в рік і більше).
Втім, робота мікрофінансових організацій підпорядкована тим же законам та принципам, що і банківські кредити, тому грамотний позичальник не зіткнеться з проблемами при виплаті мікропозик.
Як отримати мікропозику
На відміну від банківських установ, всі кредити онлайн на карту в Україні можна отримати без звернення в офіс, причому, з мінімальним набором документів. Для створення заявки необхідно зареєструватися в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації, та перейти до спеціальної форми. Туди вводяться всі необхідні дані про позичальника, після підтвердження наданої інформації система автоматично розглядає заяву та дає відповідь протягом декількох хвилин.
Гроші перераховуються моментально на зазначену банківську карту або електронний гаманець. Незважаючи на кращу роботу через Інтернет, деякі МФО надають можливість отримати гроші готівкою. Погашення заборгованості теж проблем не представляє – все робиться через Особистий кабінет на сайті МФО, а також через додатки банків або платіжних систем.
Зверніть увагу! У багатьох мікрофінансових компаніях діє програма по залученню нових клієнтів. Перша позика надається без відсотків, це дуже вигідно.
Наскільки страшне прострочення?
Якщо позичальник вчасно не вносить платіж за позикою, то починають нараховуватися штрафи й пеня, крім того, сума боргу збільшується за рахунок «набігаючих» відсотків за кредитним договором. У цей момент багато громадян лякаються дзвінків колекторів, та перестають виходити з кредитором на зв'язок – це дуже велика помилка. Заборгованість буде тільки зростати, а через деякий час МФО або подасть на клієнта в суд, або, що більш імовірно, продасть його зобов'язання третім особам.
Страшного теж нічого немає - як правило, борги скуповують юридичні компанії, які стягують борги через суд.
Краще рішення при виникненні таких проблем – вийти на контакт з мікрофінансової компанією та домовитися про розстрочку. Найчастіше МФО надають позичальникам, які зіткнулися з труднощами, послугу продовження. Людина сплачує відсотки, що набігли на позику, і отримує ще кілька тижнів на виплату боргу. Не сказати, що це дешево, але дозволяє уникнути багатьох складнощів юридичного характеру в майбутньому.