Він може бути помірним або інтенсивним, таким, що людина навіть не може ковтати їжу та воду. Під час лікування таких захворювань обов'язково приділяється увага симптоматичній терапії болю, щоб полегшити стан пацієнта та допомогти йому відновити звичну життєдіяльність. Виникнення дискомфорту завжди пов'язане із запаленням. Уражені тканини набрякають, стають чутливими до зовнішнього впливу. У складі ліків, які застосовуються для лікування фарингіту та тонзиліту, завжди є знеболювальний компонент. Так, його містить Септефрил, Інгаліпт тощо. Навколо лікування болю у горлі існує багато міфів, у які досі вірить більшість людей. Частина з них вже абсолютно не актуальна.
Міфи та упередження
Серед міфів, які втратили актуальність, можна виділити наступні:
- Треба відмовитись від холодного. Раніше люди вірили, що холодне (напої чи морозиво) стимулює розвиток запалення. Насправді це не так — холодна їжа, контактуючи зі слизовою, викликає спазм судин. Через це зменшується кількість крові у тканинах, та може дещо знизитися інтенсивність симптоматики. При цьому погіршення симптомів, яке лякає людей — це лише наслідок тривалого поїдання холодних страв, яке призводить до місцевого переохолодження.
- Щоб вилікуватись — треба використовувати народні методи. Багато людей вважають, що використання лікарських трав більш корисне, ніж фармакологічні препарати. Це, звісно, не так — від використання ромашки бактеріальна ангіна не пройде. Вони можуть забезпечити тільки легкий симптоматичний ефект.
- Ангіна лікується молоком з медом. Враховуючи, що гострий тонзиліт викликається, частіше за все, бактеріями, молоко з медом слугує чудовим живильним середовищем для їх розмноження.
- Спреї завжди більш ефективні, ніж таблетки. Багато людей вважає, що безпосереднє нанесення спрею на місце ураження завжди буде більш ефективним, ніж таблетка, яка приймається перорально. Це не зовсім так — обидві ці форми ефективні, хоча спрей може діяти швидше шляхом всмоктування.
Віра у ці упередження не допоможе вам швидше одужати. Слід довіряти тільки доказовій медицині.
Як правильно діяти
Щоб ефективно лікувати біль у горлі, слід дотримуватись наступних правил:
- відвідайте лікаря, щоб виявити причину захворювання;
- приймайте дієві препарати, які вам пропише терапевт;
- приймайте антибіотики тільки за наявності бактеріальної інфекції, яка була підтверджена результатами аналізів;
- не змінюйте схему терапії, призначену лікарем;
- приймайте препарати суворо за схемою, вказаною в інструкції.
Також не забувайте про необхідність звертатись до лікаря, якщо симптоми зберігаються протягом довгого часу. Це може свідчити про необхідність заміни препаратів.