Хтось самостійно повторює шкільну програму, інші вибирають спеціальні курси. Розповідаємо, що потрібно знати й уміти випускникам задовго до початку тестування.
Які теми варто повторити заздалегідь?
Мультитест створено на основі програми ЗНО минулих років. Тому радимо ознайомитися із завданнями, які є у вільному доступі в інтернеті. Під час самостійної підготовки або на курсах приділіть увагу головним темам.
1. Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія.
Перший крок до успішного ЗНО — опанування звукового та графічного аспектів мови. Фонетика вивчає звуковий склад української мови, а графіка й орфоепія допомагають правильно вимовляти та розрізняти слова. Орфографія охоплює правила написання слів, а також вивчення винятків. Якісний курс підготовки до ЗНО ретельно розкриває всі нюанси цих розділів.
2. Лексика. Фразеологія.
Розуміння лексичної основи й фразеології — необхідна складова частина вміння використовувати різні слова й вирази. Курс підготовки до ЗНО ставить перед собою завдання розширити словниковий запас учнів, навчить вибрати найточніші слова в конкретному контексті.
3. Будова слова. Словотвір.
Підготовка до ЗНО повинна містити вивчення основ словотворення, тобто школярі повинні швидко й легко розрізняти корені, префікси, суфікси, закінчення. Також варто повторити способи й особливості утворення похідних слів. Спеціальний курс допоможе вдосконалити ці знання, що полегшить розуміння й аналіз текстів.
4. Морфологія.
Під час підготовки до ЗНО потрібно ознайомитися з різними формами слів і відмінюванням. Вибирайте курс, який розкриває всі тонкощі морфології, тоді вам буде легко не тільки розпізнати, але й використовувати різні морфеми.
5. Синтаксис.
Розуміння будови речень і взаємозв'язків між ними — важливий момент в опануванні синтаксису української мови. Самостійно або на курсах підготовки до ЗНО повторіть різні види речень, їхні складові й синтаксичні конструкції. У результаті ви маєте отримати необхідні інструменти для аналізу будь-яких текстів.
6. Стилістика.
Вивчення стилістики допомагає розуміти, як правильно вибирати мовні засоби для вираження думок. Курс підготовки до ЗНО вдосконалить ваше вміння використовувати стилістичні засоби, розрізняти стилі мовлення в текстах різних жанрів.
7. Розвиток мовлення.
Це формування навичок усного й писемного мовлення, вдосконалення комунікативних здібностей. Курс підготовки до ЗНО розвиває вміння аргументовано висловлювати думки, складати описові й сюжетні розповіді.
Для максимальної ефективності використовуйте всі можливі ресурси. Запишіться на курси підготовки до ЗНО, щоб систематизувати свої знання. Використовуйте онлайн-тренажери для практики та вдосконалення навичок. Переглядайте відеоуроки, беріть участь у вебінарах для отримання додаткових порад від експертів. Наполегливість допоможе вам подолати всі виклики. Віримо у ваш успіх, ви здатні досягти високих результатів!