Читайте нас в соціальних мережах

Як правильно годувати кота: збалансований раціон для улюбленця

Вівторок, 28 травня 2024 17:44
Як правильно годувати кота: збалансований раціон для улюбленця
Збалансоване харчування, що містить білки, жири й вуглеводи, — основна умова для здорового та повноцінного життя пухнастого улюбленця. Є різні варіанти, як і чим годувати домашню тваринку.

Можна готувати їжу самостійно або купувати корм для котів — спеціальний раціон, що враховує всі особливості улюбленця. У першому випадку знадобляться екологічно чисті продукти. У другому основне завдання — підібрати найкращий варіант із доступних у магазині. 

Правильне харчування кота — корм чи домашня їжа

Спеціальні продукти для тварин — це баланс цінних мікроелементів і натуральних компонентів. Важливо підбирати корм з урахуванням віку й фізіологічного стану улюбленця, а також дотримуватися рекомендацій щодо розміру порції та частоти годування. Коли хочеться готувати їжу кішці самостійно, потрібно також прагнути до балансу, з огляду на те, що в раціоні тварини мають бути:

  1. м'ясо й субпродукти;
  2. риба й каші;
  3. кисломолочні продукти;
  4. овочі та злаки, зелень;
  5. олія.

 

Важливо навчитися поєднувати інгредієнти в необхідних для пухнастика пропорціях. Солити й перчити їжу для кішки не потрібно, а ось використовувати мінерально-вітамінні добавки обов'язково. Як ласощі домашнім хвостатикам можна пропонувати смачне й солодке дитяче харчування.

 

Корм для кота: основні критерії вибору

Вирушаючи в магазин за спеціальними продуктами для улюбленця, потрібно розуміти, як правильно їх підбирати. Необхідно враховувати ключові моменти:

  1. Вік тварини. Малюки й дорослі кішки мають харчуватися по-різному. Корм для крихіток містить збільшену норму білка. Малюки багато рухаються. Для активності їм потрібно достатньо енергії. Дорослі кішки менш рухливі. Якщо годувати їх дитячим кормом, зростає ризик розвитку ожиріння.
  2. Фізіологічні особливості. Тваринам із хронічними захворюваннями потрібно купувати корми тільки вищого класу — суперпреміум або холістик. Це мають бути спеціальні продукти з категорії лікувальних. Вагітним кішкам теж потрібне посилене харчування. Однак просто збільшувати порцію на свій розсуд — неправильний підхід. Варто купувати корми з підвищеним обсягом цінних елементів. Особливі продукти потрібні й для стерилізованої кішки, у якої сильно сповільнюється обмін речовин.
  3. Темперамент. Активним улюбленцям потрібна їжа більш калорійна, ніж пасивним лежням.

 

Вибираючи тип харчування для кішки, завжди пам'ятайте про баланс. Від нього залежать здоров'я, добробут та краса тварини.

 



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ