Згідно зі спостереженнями лікарів, близько 60% від загальної кількості наркоманів, є молоді люди віком від 16 до 30 років, а левова частка припадає саме на підлітків. Зважаючи на таку ситуацію, батькам рекомендується цікавитися життям своїх дітей і спостерігати ненав'язливо за дитиною, щоб своєчасно виявити проблему наркоманії. Важливим аспектом є також знання про доступні методи лікування, наприклад, лікування наркоманії в Тернополі, де фахівці можуть надати кваліфіковану допомогу та підтримку.
Як діти стають наркоманами?
Причини, через які підліток спробував наркотики і пристрастився до них, можуть бути найрізноманітнішими. Серед них поширені:
- - низька самооцінка, що випливає в невпевненість у собі;
- - цікавість і бажання спробувати щось нове;
- - прагнення здатися дорослим перед однолітками.
Батьки, які дізналися про згубну пристрасть своєї дитини, повинні усвідомити всю тяжкість проблеми і вжити всіх необхідних заходів, щоб врятувати своє чадо. Важливо зберегти максимально спокійний стан і діяти.
Радикальні заходи у вигляді заборони ходити гуляти або спроба підкупити якимись цінними речами не дадуть жодного результату. Найімовірніше, у першому випадку батьки зіткнутися з агресією на свою адресу і тотальною недовірою з боку дитини.
Батькам важливо зрозуміти й усвідомити, що будучи наркоманом, дитина дивиться на навколишній світ крізь призму залежності. Вона цілком реально вважає, що з нею все гаразд і навіть впевнена, що в будь-який момент може кинути вживати наркотики. Щоб дорослі від неї відв'язалися, вона, найімовірніше, пообіцяє припинити вживати, але здебільшого це виявляється неправдою, адже наркозалежний не має сили волі перед спокусою знову вжити дозу або покурити, не кажучи вже про ломки.
Щоб допомогти своїй дитині, її обов'язково потрібно відвести до нарколога або психолога, щоб із нею поспілкувалися фахівці. Але й цього не достатньо, адже вони зможуть тільки переконати дитину, що їй необхідна допомога, з чим вона, найімовірніше, погодиться.
Після таких відвідин, потрібно звертатися в реабілітаційний центр для комплексного лікування наркоманії своєї дитини. Без такого лікування вона продовжить життя по похилій, що в кінцевому підсумку може призвести до смерті.
Ознаки, що дитина наркоман
Одним із знакових сигналів, що син став наркоманом, є прояв з його боку фактів брехні, яких раніше не спостерігалося. Дитина потайливо поводиться, намагається уникати розмов і значно більше проводить часу поза домом. Також очевидною стане необхідність невідкладно вживати батькам дії, якщо в домі стали зникати цінні речі та гроші.
Зовні також можна визначити, що син вживає наркотики за такими ознаками:
- - загальмована мова;
- - явно виражена блідість шкіри;
- - прискорене серцебиття;
- - поганий апетит;
- - різкі перепади настрою;
- - перестав стежити за своїм зовнішнім виглядом;
- - значно втратив у вазі.
Ще в дитини з'являються дещо дивні знайомі, а минуле коло спілкування їй стає нецікавим.
Якою має бути модель поведінки батьків?
Не варто сподіватися на диво і звертатися до різних цілителів чи магів - усе це марно. Взагалі нетрадиційні методи лікування не дають якихось результатів, а лише забирають дорогоцінний час, адже будь-якої миті з дитиною може статися непоправне, наприклад, крадіжка та відповідно ймовірність тюремного ув'язнення або ж смерть від передозування.
Ще фахівці рекомендують батькам дотримуватися такої моделі поведінки по відношенню до своєї дитини-наркомана:
- 1. Не потрібно насильно змушувати її почати лікуватися, це призведе до тотальної недовіри з її боку, а саме лікування матиме слабку ефективність. Якщо самостійно не виходить переконати дитину почати боротьбу із залежністю, відвідайте разом із нею нарколога або психолога, щоб вони знайшли до неї підхід і переконали в такій необхідності.
- 2. Не давайте їй гроші, вона їх витратить на наркотики.
- 3. Не звинувачуйте дитину і не застосовуйте по відношенню до неї фізичну силу. З нею необхідно розмовляти твердо, впевнено і спокійно.
- 4. Потрібно максимально постаратися донести в якій ситуації дитина опинилася і що їй потрібна реальна допомога фахівців.
Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі
Якщо ви вже твердо вирішили почати лікування наркоманії, рекомендуємо звернутися до фахівців нашого центру. Досвідчені лікарі на умовах повної анонімності проведуть консультації, обстеження хворого і призначать індивідуальну програму лікування. Саме індивідуальна програма в міксі із світовими загальноприйнятими програмами дає максимально позитивний результат, спрямований на якнайшвидше одужання.
Одразу ж після проведення всіх необхідних консультацій і підготовки до лікування, хворий проходить процедуру детоксикації (очищення організму). Вона дає змогу максимально послабити абстинентний синдром і виведе наркомана в тверезий стан.
Після детоксу настає найдовший і найважливіший етап комплексного лікування - реабілітація. Вона реалізується у стаціонарі реабілітаційного центру Моноліт. Пацієнт проходить комплекс індивідуальних і групових занять, працює над собою і своїми помилками, щоб повернутися до нормального життя без наркотиків. На постійній основі йому допомагають рухатися шляхом до одужання кваліфіковані лікарі та тренери-консультанти.
Весь курс реабілітації побудований на міннесотській моделі програми 12 кроків.
Коли реабілітацію пройдено, настає черга ресоціалізації. На цьому етапі пацієнт починає жити звичайним життям серед людей, тільки вже вільним від наркотиків. Для підстраховки і виключення рецидиву, на цьому етапі пацієнту всебічно допомагають фахівці наркоцентру.
Читайте також: Розвиток наркозалежності в людини