Читайте нас в соціальних мережах

Інвестиції в нерухомість: чому це вигідно та в якій країні найкраще інвестувати

Середа, 29 листопада 2023 22:16
Інвестиції в нерухомість: чому це вигідно та в якій країні найкраще інвестувати
Оголошення воєнного стану змусило величезну кількість українців виїхати за кордон.

У зв'язку з цим зріс і попит на житло в різних країнах. Однак не можна не визнати, що подібні інвестиції у нерухомість мають великі переваги та обіцяють гарний прибуток. Ця стаття розповість про плюси вкладення в нерухомість, які ризики можуть бути, а також у яких країнах найвигідніше купувати житло. 

real_dfd9a0bb-c002-444e-b913-527398e14538.jpgДетальніша інформація: https://lupos.ae/ru/

Ключові плюси вкладень у нерухомість за кордоном

До основних переваг такого вкладення можна віднести такі фактори:

  • - Диверсифікацію інвестиційного портфеля. Це забезпечить зниження загальних фінансових ризиків, адже спад цін на одному ринку нескладно буде компенсувати зростанням на іншому.

  • - Можливість проживання. Купівля нерухомості дасть змогу отримати право на постійне проживання в цій країні або навіть громадянство.

  • - Податкові переваги. Вкладення в закордонний ринок нерухомості може дати плюси, які залежать від податкового законодавства країни, де здійснюється купівля. Наприклад, в одній державі можна отримати нижчий відсоток податку, в іншій - певні пільги.

  • - Потенційно більший прибуток. Вкладення в іноземну нерухомість здатне принести прибуток більший, ніж на внутрішньому ринку. Якщо вибрати перспективні споруди та місця, можна отримати значні доходи.

У яких країнах найчастіше купують нерухомість?

Перший пункт того, як інвестувати в нерухомість – це вибір країни, а також міста купівлі. Саме на ці країни українці зазвичай звертають увагу, адже тут можна придбати житло відносно недорого.

Польща

Саме тут осіла більша частина українських біженців, але, крім того тут проживає і велика кількість українців, які перебралися сюди задовго до початку війни. Ось чому саме ці дві категорії зараз виступають найактивнішими клієнтами польського ринку нерухомості.

Зазвичай перевагу віддають житлу площею 30-70 м2. Вторинний ринок зазвичай на 15% вигідніший в порівнянні з інвестуванням в новобудови. Невелика однокімнатна квартира в спальному районі столиці може обійтися близько $95 тис. Ближче до центру вартість зростає приблизно на 30%. Примітно, що в інших містах можна заощадити до 40% вартості столичної квартири. Тому вибираючи житло, важливо враховувати і його окупність, особливо якщо воно купляється для подальшого здавання в оренду.

Грузія

Ціни тут близькі до українського ринку нерухомості. Наприклад, у Тбілісі двокімнатну квартиру можна знайти щонайменше за $45 тис. Але при цьому більшість українців обирає не столицю. Там обставлену квартиру з ремонтом можна купити мінімум за $35 тис. Для оформлення угоди як на первинному, так і на вторинному ринку від покупця потрібен тільки закордонний паспорт. 

Румунія

Тут нерухомість також цілком доступна. Наприклад, однокімнатну квартиру в місті, неподалік від українського кордону, можна знайти за $37 тис., а в столиці - мінімум за $55 тис.

Іспанія

Тут за двокімнатну квартиру в столиці доведеться віддати доволі багато - від $160 тис. Тоді як у місті приблизно за 50 км від Барселони за ту саму двокімнатну квартиру можна буде заплатити вже лише $65 тис. Окрім того, українці частіше обирають саме сільськогосподарські райони, адже тут простіше влаштуватися на роботу.

Туреччина

Останніми роками зросли ціни на нерухомість у приморських містах. Наприклад, в Аланьї за площу в 46м² доведеться віддати близько $70 тис. Але великий плюс у тому, що безліч квартир у новобудовах уже мають косметичний ремонт, мебльовану кухню й облаштовану ванну.

З якими складнощами, можливо, доведеться зіткнутися?

Чи варто зараз вкладати гроші в нерухомість – безперечно, так. Але купівля житла за кордоном відрізняється деякими особливостями. Наприклад, якщо в Україні найчастіше оплата угоди відбувається готівкою, то в європейських країнах купівля-продаж квартири або будинку здійснюється безготівковим способом. З цієї причини в українців можуть виникнути певні труднощі на етапі переказу грошей у закордонні банківські організації. Також варто врахувати, що в більшості країн вимагають документального підтвердження надходження грошей на рахунок.



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ