Читайте нас в соціальних мережах

Інвестування в нерухомість: деякі корисні поради

Середа, 15 листопада 2023 14:04
Інвестування в нерухомість: деякі корисні поради
Нерухомість вважається однією зі стабільніших активів, отже інвестування в неї буде прибутковим − за умови ретельного підходу до пошуку об’кту та аналізу ризиків.

Особливості вкладення грошей у нерухомість

Інвестування в нерухомі об'єкти – один із найбільш надійних і стабільних способів збільшення капіталу. Нерухомість завжди була та залишається затребуваним активом, що забезпечує стабільний прибуток і захист від інфляції. Але перш ніж вкласти кошти в будинок, квартиру, склад тощо, важливо отримати певні знання, адже орієнтуватися на ринку не так просто, як може здатися, на перший погляд.

Вибір локації та об'єкта

Будь-який вибір ґрунтується на ретельному підході. Навіть вибираючи ігри слоти, користувач звертає увагу на їх характеристики та виграшний потенціал. Так само відбувається з пошуком нерухомості. Об'єкт і локація, в якій він знаходиться, є першорядним моментом, що його необхідно врахувати перед прийняттям рішення про інвестування. Ринок нерухомості значною мірою залежить від географії. За цієї причини важливо врахувати такі фактори:

  • - економічний потенціал регіону;
  • - політичні обставини у ньому;
  • - інфраструктура та транспортна доступність;
  • - попит на оренду офісу чи житла.

Вибираючи об'єкт для вкладення грошей, необхідно ретельно оцінити його потенціал у плані зростання ціни та можливості отримання доходу в коротко- та довгостроковій перспективі. Якщо ситуація у регіоні нестабільна, слід пошукати інший варіант. Не менш важливо враховувати стан будинку/квартири/офісного приміщення тощо: провести його огляд, аби заздалегідь переконатися, що не знадобиться вкладати багато коштів у ремонт, оновлення, заміну сантехніки та інше.

Цілі інвестування

Вкладаючись у нерухомість, інвестори прагнуть досягти різних цілей. Перша – купівля приміщення для оренди з метою одержання стабільного доходу у вигляді регулярної плати. Нерідко в придбаному недорогому об'єкті проводиться ремонт, після чого нерухомість продається за вартістю, що перевищує загальну суму, витрачену на купівлю та оновлення.

Коли йдеться про комерційну нерухомість – офіси, магазини, склади, – інвестування може стати високоприбутковим, але процес потребує більш ретельного, професійного аналізу ринку.

rek3 15 11 23

Корисні рекомендації

Перша та дуже важлива порада: не варто брати кредит на покупку нерухомості, якщо немає впевненості у надійності прибутку від неї. Не можна приймати нагальних рішень − слід ретельно вивчити ринок та детально проаналізувати кожний потенційний об'єкт. Якщо знань недостатньо, варто звернутися по допомогу до фахівця. Взаємодія з досвідченими рієлторами, адвокатами та фінансовими консультантами допоможе ухвалити обґрунтоване рішення.

Також не слід забувати про додаткові витрати, що можуть виникнути при покупці (комісії агентам, страхування, податки, обслуговування тощо). І, звичайно, вкладати кошти необхідно в нерухомість тих регіонів та населених пунктів, де спостерігається стабільність: ринкова, економічна, політична.

Перед інвестуванням потрібно ретельно проаналізувати потенційні ризики – такі можуть мати місце навіть у найстабільніших та найбезпечніших локаціях. І головне: нерухомість часто вимагає часу для зростання вартості, тому до вкладень потрібно підходити з урахуванням довгострокової перспективи. Чи варто вкладати всі наявні кошти? Зрозуміло, що ні. Як і в будь-якому іншому виді інвестування, тут є свої ризики. Завжди слід залишати певну частину грошей на акції, облігації тощо для диверсифікації свого портфеля.



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ