Читайте нас в соціальних мережах

Як змінилася молочна галузь України

Вівторок, 12 вересня 2023 15:36
Як змінилася молочна галузь України
Молочна галузь України має складну структуру і включає різні сектори, такі як виробництво і переробка молока, виробництво молочних продуктів, оптова і роздрібна торгівля.

Ця тема займає своє гідне місце в новинах України. Давайте розглянемо кожен із цих секторів докладніше.

  1. 1. Виробництво молока є першим етапом у молочній галузі. В Україні існує безліч молочних ферм, де займаються вирощуванням худоби та виробництвом молока. Активну участь у створенні молочних ферм беруть не молоді підприємці.

  2. 2. Другий етап виробництва молока – переробка. Спеціалізовані підприємства з переробки молока виготовляють сир, олію, йогурти, кефір та інші молочні продукти. Ці продукти випускаються у різних формах та упаковках, щоб задовольнити споживчий попит. Україна – кілька відомих молокопереробних підприємств України, серед них ТМ "Молокія" (повний спектр молочних продуктів); ТМ "Президент" (основна спеціалізація - виробництво сирів, олії та інших молочних продуктів); “Білозерський молокопереробний завод"; ТМ "Лакталіс-Україна", міжнародна компанія "Данон" (йогурти та інші продукти); ТМ "Галичина"; ТМ "Золотий колос" (молочні сири та інші продукти); кілька найбільших та відомих молокопереробних підприємств України .В Україні також багато інших молокопереробних підприємств, які займаються виробництвом різних молочних продуктів.

Багато підприємств, які займаються виробництвом молочних продуктів, продають їх оптом іншим компаніям, які займаються дистрибуцією та продажем цих продуктів.

Структура молочної галузі

В останні роки молочна галузь України зазнала деяких змін. Їх не дуже багато, але вони мають глобальне значення для економіки України.

  1. 1. За даними Державної служби статистики України, виробництво молока у країні збільшилося з 2020 року на 2,2%.

  2. 2. Багато власників молочних ферм в Україні оновлюють обладнання та впроваджують нові технології для покращення якості та кількості виробленого молока.

  3. 3. Україна стала важливим експортером молочних продуктів, таких як сир та олія до країн Європейського Союзу.

  4. 4. Кооперація молочних фермерів стала популярнішою. Це дозволяє об'єднуватися та спільно вирішувати питання закупівлі кормів, обробки та зберігання молока.

  5. 5. Українці стали більше споживати молочні продукти, що відбивається на зростанні споживчого попиту та збільшення обсягів продажу молока всередині країни.

Почав працювати аграрний реєстр "ДАР". Аграрний реєстр — це система обліку земельних ділянок, яка забезпечує збереження та обмін інформацією про власників, орендарів, межі та характеристики земель. В Україні аграрний реєстр створено на підставі Закону "Про державний земельний кадастр" та інших нормативних актів.

Зміни для молочної галузі

Молочна галузь — одна з останніх основна в структурі агросектору. Її стан та ефективність надають значний вплив на економіку та благополуччя суспільства в цілому у зв'язку з чим дана тебе знаходить своє відображення у економічних новинах України. Але для його розвитку потрібна підтримка розвитку малих та середніх молочних ферм: фінансова, технічна та інноваційна.ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ