Читайте нас в соціальних мережах

Зміна постачальника газу: навіщо це робити на підприємствах і як організувати процес

Понеділок, 11 вересня 2023 14:41
Зміна постачальника газу: навіщо це робити на підприємствах і як організувати процес
В Україні від 2020 року в галузі газопостачання встановилися ринкові відносини.

Тобто відсутні монополії, і кожне підприємство має змогу змінювати постачальників. Робити це можна необмежену кількість разів. Нині навіть сформувалася категорія споживачів, яких називають світчерами. У пошуках найвигідніших умов вони постійно, майже щомісяця, змінюють постачальників енергетичних ресурсів, зокрема природного газу. Але такий підхід – не те, до чого варто прагнути, адже він аніяким чином не допомагає бізнесу.

Ідеальна ситуація, коли споживач зупиняє вибір на одному постачальнику природного газу й співпрацює з ним упродовж багатьох років. Саме такі умови пропонує компанія «ТЕПЛА», але її особливості розглянемо пізніше. Наразі дізнаємося про те, як змінити постачальника природного газу https://tepla.com.ua/jak-zminyty-postachalnika-gazu/.

Як знайти нових ділових партнерів для постачання енергоресурсів

Причинами пошуку нового постачальника газу можуть бути різні обставини. Зазвичай споживачів не влаштовують умови надання послуг або ціна. Але якщо така потреба все ж таки з’явилася, треба для початку вивчити пропозиції від постачальників, що працюють у вашому регіоні. Для цього використовують:

  • - вебпортал «Газ Правда»;
  • - Energy Online;
  • - Google та джерела, які ви там знайдете.

Коли вивчаєте пропозиції постачальників, треба звернути увагу на важливий аспект: якщо ви бачите їхню ціну, вона насамперед спрямована для населення. Щодо вартості природного газу для підприємств – її за об’єктивними чинниками неможливо встановити. Цей показник залежить від ринкової ситуації, і часто він змінюється декілька разів на добу. Але вирішення цієї проблеми є, і воно полягає в індивідуальному підході до потреб споживача. 

Розглянемо це на прикладі компанії «ТЕПЛА». Коли до неї приходить новий потенційний клієнт, менеджери з’ясовують особливості ведення бізнесу, технологічних процесів, що відбуваються на підприємстві, та інших нюансів, зокрема бюджет. Все це робиться для встановлення потреб у блакитному паливі, рівня платіжної спроможності споживача. З огляду на ці показники формується індивідуальна ціна, і лише після узгодження вона фіксується в договорі про постачання природного газу.

Важливо знати

Обов’язково зверніть увагу на репутацію компанії, яку ви вибрали для постачання природного газу. Ви можете отримати інформацію про неї з ресурсів, що є в інтернеті. Також треба враховувати й відгуки про її діяльність від споживачів. Наприклад, компанія «ТЕПЛА» викликає беззаперечну довіру, адже серед її клієнтів :

  • - «Верес»;
  • - «Клуб сиру»; 
  • - «Оболонь»;
  • - «Сільпо» та багато інших відомих брендів.

Навіть якщо у вас маленьке підприємство, з вами все одно укладуть угоду. Головне, що ви маєте потребу в природному газі й бажаєте співпрацювати, – умови й ціни визначатимуться індивідуально.

Механізм змін

Отже, якщо ви визначилися з постачальником, треба зайти на його сайт і подати заявку. З вами має вийти на зв’язок менеджер. З ним ви обговорите всі умови співпраці. Документи, які зазвичай можуть бути потрібні:

  • - підтвердження права власності (або користування) на будівлю, яку маєте підключити до газопостачання;
  • - свідоцтво щодо статусу юридичної особи;
  • - паспортні дані та ідентифікаційний код керівника підприємства або представника, що уповноважений вести справи за довіреністю.

З пакетом документів, який запитує постачальник, ви маєте ознайомитися на сайті компанії або через менеджера. На стадії оформлення ділових відносин вам також знадобиться надати EIC-код. Його можна дізнатися в платіжках або старих договорах на постачання й розподіл газу.

Перед зміною ви маєте завчасно розрахуватися за всіма рахунками, адже заборгованість є вагомою підставою з боку нового постачальника в тому, щоб відмовити в укладанні угоди. Але в цьому контексті існує проблема: деякі компанії не дуже охоче відпускають клієнтів. У недобросовісних постачальників у такому разі виникає чи не єдиний привід затримати свого клієнта – створити в платіжках вигадані борги. Якщо ви стикнулися з подібними зловживаннями, маєте всі підстави звернутися до суду.ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ